Namiesto kritiky sa pričinil k zlepšeniu stavu klziska

Klzisko v Dobšinej sa stalo vyhľadávaným miestom počas celého zimného obdobia obyvateľmi nášho mesta, ale aj blízkeho okolia. Miesto za panelákmi, kde vyrástla ľadová plocha žilo v poslednom období naplno. No na neblahý stav klziska sa však začali ponosovať viacerí  obyvatelia, najmä prostredníctvom sociálnych sietí, kde mestu vyčítali nedostatky. Tie priznalo aj samotné mesto, no situácia bola o dosť zložitejšia. Primátor mesta reagoval na tieto podnety verejne, kde predniesol najmä fakt, že hlavným problémom v ľadovej ploche je chýbajúci pracovník, ktorý by sa do danej problematiky vyznal.

Aj preto vyzval verejnosť k tomu, aby sa prihlásil niekto, kto má potrebné skúsenosti. „Zriadenie klziska som vlastne inicioval aj v tomto roku, aby mali občania vyžitie. Osobne som tam chodil kým sa robil základ a riešila elektrina, či voda a vyčlenili sme ľudí z verejnoprospešných prác, na túto prácu a teraz sa konečne ozval aj niekto, kto tomu rozumie. Vážim si ľudí, ktorí chcú pomôcť skúsenosťami, pretože nik nevie všetko.“ Povedal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák pre náš portál.

Občan, ktorý zareagoval je Karol Truhlík, ktorý síce žije v Anglicku aj s rodinou, no neváhal aj počas návštevy svojho mesta pomôcť. „Nerobím to pre peniaze, ani preto , že som sa chcel zviditeľniť. Robím to preto, lebo ma nahnevalo to, že toľko je tu ľudí, čo vie kritizovať a nikto sa nechcel pričiniť k tomu, aby to nejako vyzeralo. Tak som sa dal na to, že im pomôžem, ako len môžem. Chcem možno motivovať ďalších, že to nerobia pre druhých, ale len pre seba a svoje deti a platí to aj v iných veciach.“ Priblížil nám pán Karol Truhlík v osobnom rozhovore. Vďaka iniciatíve a vynaloženému úsiliu je dnes klzisko v Dobšinej vo vyhovujúcom stave, pričom sa naďalej pracuje na jeho ďalšom skvalitnení.

Foto: Redakcia MD