Kultúra

Najúspešnejšie záujmové činnosti Komunitného centra v mesiaci február

Činnosť Komunitného centra mesta Dobšiná je rozdelená do niekoľkých oblastí pôsobenia. Jednou z oblastí sú záujmové aktivity, ktoré ponúkajú podnety vyplývajúce z individuálnych potrieb detí zo sociálne znevýhodneného prostredia so snahou podporiť ich sebarealizáciu. Prostredníctvom detí máme snahu vzbudiť záujem rodičov o spoločné aktivity a tak iniciovať pozitívnu zmenu. Komunitné centrá v našom okrese navzájom spolupracujú.

Preto sme dňa 21.2.2019 prijali pozvanie od Komunitného centra mesta Rožňava a zúčastnili sme sa na aktivite „ MISS ŠKOLÁČKA  komunitných centier okresu Rožňava “, ktorá sa konala v Spoločenskej sále na Mestskom úrade v Rožňave. Podujatie malo veľký úspech a môže slúžiť ako inšpirácia a motivácia pre ľudí, ktorí chcú pomáhať ľuďom v núdzi a rodinám zo sociálne znevýhodneného prostredia. Domov sme odchádzali nielen s novými zážitkami a dobrým pocitom, ale aj s ocenením. Naša klientka Andrejka Mirgáčová, žiačka Základnej školy E.Ruffínyiho v Dobšinej vyhrala v súťaži tretie miesto a stala sa druhou vicemiss Komuntiných centier okresu Rožňava.

Mesiac február sme ukončili úspešnou záujmovou a zároveň komunitnou aktivitou, ktorou bol Fašiangový karneval v Komunitnom centre. Práca a fungovanie KC má z nášho pohľadu do budúcna značný a preukázateľný význam a je prínosom nielen pre rómsku komunitu, ale aj širokú verejnosť.

Text, foto :  pracovníčky KC