Na život Dobšinčanov budú dohliadať ďalšie kamery

Ako môžete vidieť na našom zábere, pomocou týchto zariadení Mestská polícia dohliada na poriadok v meste formou kamerového systému. Ako sme vás pred časom informovali, Dobšiná sa po vzore iných miest rozhodla vytvoriť kamerový systém, ktorý by dohliadal na bezpečnosť obyvateľov a zamedzil páchaniu trestnej činnosti aj v neprítomnosti hliadky. Kamerový systém sa podľa vyjadrení polície osvedčuje a neraz im pomohol identifikovať páchateľa.

Systém páchateľov ľahko nasníma a polícia ich bez problémov môže v krátkej dobe vypátrať. V mesiaci december 2007 bol spustený mestský kamerový systém, ktorý prostredníctvom troch kamier monitoruje SNP ul. od zariadenia „Palkáč“, pozdĺž  SNP ul. až k blízkemu okoliu zariadenia Alex-club a od gymnázia po ruže. Ďalej sa monitoruje námestie, časť ul. Jarkovej  k trhovisku. Po týchto kamerách pribudli onedlho ďalšie dve.

K týmto už existujúcim kamerám, ale v poslednej dobe pribudnú ďalšie. Jedná sa o dve nové kamery, ktoré pokryjú problémové časti mesta. Taktiež sa aj zmodernizovala sieť, ktorá sa vymenila za optickú a teda má sa zlepšiť kvalita prenosu z kamier. Ako uviedla Mestská polícia, kamery sú umiestnené na križovatke Novej ulice s Kúpeľnou., kde bude pokrytá Nová ulica v oboch smeroch, časť Kúpeľnej ulice a spojovacia ulica s SNP ulicou, ako aj plocha za Jednotou, kde je plánované parkovisko najmä pre potreby Dobšinského kopca. Druhá bude umiestnená na križovatke SNP ulice v spojení s Novou ulicou, kde bude pokrytá SNP ulica od Ruže po Jednotu, park a časť priestoru za bytovkami.

Mesto Dobšiná získalo na tento projekt finančné z Výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality. Cieľom projektu má byť  zvýšenie bezpečnosti obyvateľov mesta Dobšiná, ochrana verejného poriadku, zdravia, života a majetku občanov.  Celkové výdavky projektu činia 11 952 eur a dotačne na tento projekt Dobšiná získala 8 000 eur. Dovedna tak na bezpečnosť obyvateľov bude od novembra v Dobšinej zakrátko dozerať 7 kamier kamerového systému.

Ilustračné foto: Redakcia MD