Na stretnutí s občanmi prezentoval primátor Dobšinej riešenia pre sídlisko

Vo štvrtok 13. augusta o 17:00 hod. sa v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska konalo verejné stretnutie s občanmi. To zvolal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák, ktorý zareagoval na sťažnosti obyvateľov sídliska Rozkvet. Tí, ako prezentovali v minulosti, či už na pôde Mestského zastupiteľstva, alebo jednotlivo vedúcim odborov a primátorovi mesta, sa sťažovali najmä na neustály hluk, asociálne správanie jedincov, ba dokonca skupín, ktoré sídlisko navštevujú. Títo ľudia okrem požívania alkoholu, budia často verejné pohoršenie svojim správaním, najmä prehrabávaním sa v kontajnerocha vulgárnosťou. Všetko samozrejme priamo pod oknami obyvateľov priľahlých panelákov.

Primátor mesta Dobšiná Ján Slovák prezentoval na verejnom stretnutí riešenia, ktoré by obyvateľom mohli pomôcť v roky sa vlečúcich problémoch s neprispôsobivými spoluobčanmi. „Prvým krokom by bolo vybudovanie právneho plota. Nejde pritom o žiadnu stavbu, ale ak by mal každý bytový dom nájomnú zmluvu s mestom na priľahlé pozemky, boli by v nájme obyvateľov danej stavby. Takýto pozemok sa stáva súkromným a v prípade potreby na ňom môže zasahovať polícia a z toho pozemku týchto ľudí vykázať. Parcela, na ktorej je studnička, ktorá je aj napriek všetkým predchádzajúcim snahám stále navštevovaná týmito skupinami obyvateľstva, by bol oplotený.“Povedal primátor mesta Dobšiná a následne sa začali prítomní občania pýtať aj na ďalšie možné zlepšenia bývania na  dobšinskom sídlisku.

Jednou z otázok boli aj detské ihriská, na čo primátor Slovák odpovedal, že sa počíta s vybudovaním detského ihriska priamo na parcele pred vstupom na sídlisko, ktoré by bolo oplotené a malo svojho správcu. Návrh, ktorý bol obyvateľom predložený tiež počítal s vybudovaním nových parkovacích miest. „Chceme tiež  vysporiadať pozemok pod klziskom, ktorý v súčasnej dobe patrí Košickému samosprávnemu kraju (KSK). Požiadame KSK požiadame o odkúpenie, prípadne jeho dlhodobý nájom a môžeme tam realizovať výmenu mantinelov, techniky, asfaltové spevnenie povrchu, na ktorom by sa dal v lete hrať florbal a v zime by bol tento povrch vhodnejší na úpravu ľadovej plochy.“ Dodal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák. Všetci obyvatelia sídliska budú skrz svojich domovníkov vyrozumení s navrhnutou parcelizáciou sídliska a ich stanoviská budú známe už v septembri. Pod príspevkom vám prinášame aj video zo stretnutia s občanmi.

Foto & video: Redakcia MD