Na námestí montujú drevené stánky

Ohľadom trhoviska v Dobšinej sme sa zaoberali prvý krát v minulom roku. Vedenie mesta vtedy potvrdilo, že na začiatku leta osadí stánky na zrekonštruovanom námestí.

Po mnohých problémoch sa ale obyvateľom mesta naskytol pohľad, ktorý v mnohých vyvolal rozčarovanie. Dôvodom bolo osadenie trhových stánkov povedľa budovy úradu práce a mestskej polície. Predajcovia a aj nakujúci tento priestor hodnotili ako nedôstojný. Po skoro roku sa tak zmena udiala dnes. Ako vidieť na našich fotografiách vo fotogalérií, pracovníci dnes nové stánky skladali priamo na námestí. Celé sú vyrobené z dreva a nemali by nijako narúšať priestor námestia, ale obohatiť ho.

Staré osadenie stánkov bolo iba dočasné a prvú informáciu o definitívnej zmene priniesol prednosta MsÚ Stanislav Holienčík, keď na minulom zastupiteľstve uviedol.„Stánky sú už v Dobšinej a síce museli sme riešiť všetko inak ako sme predpokladali, ale napokon vybrali sme dodávateľa, ktorý nám stánky dodal. Osadené na námestí by mali byť hneď keď to bude možné vzhľadom na počasie.“Povedal nám pozitívnu informáciu prednosta.

Ako sme sa ďalej dozvedeli zo zverejnených zmlúv a faktúr v položke náklady s nízkou hodnotou za 4. štvrťrok 2012, tak drevené stánky dodal  Vladimír Gálik VCX-multi Dobšiná.  Mesto Dobšiná stáli spolu 4800 eur. Predajcovia sa tak môžu tešiť na lepší predajný priestor a námestie možno aj týmto krokom z časti ožije. Podľa ohlasu obyvateľov to mnohí vítajú, keďže často počuť, že námestie je prázdne a nevyužité.

Foto: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/stavanie_stankov{/gallery}