Na majstrovstvách sveta bodovala lukostrelkyňa z Dobšinej

V Maďarskom meste Gödöllő sa od soboty 24. augusta do nedele 30.augusta 2015 uskutočnili majstrovstvá sveta WBHC v 3D lukostreľbe. Slávnostného pochodu na námestie sa zúčastnili lukostrelci z tridsiatich štátov z celého sveta, kde ich privítal a slávnostne otvoril MS WBHC 2015 prezident IFAA pán Loet Smit (South Africa). Po registrácii a kontrole výbavy sa v utorok začali preteky a 1300 lukostrelcov si zmeralo sily na šiestich tratiach po 28 terčov . Podmienky na trati boli veľmi náročné, bolo strašne horúco a vysoká teplota vytvárala v lesoch saunu, čo ovplyvnilo aj odhady vzdialeností ( max. vzdialenosť bola 55 m). Každá skupina musela absolvovať štyri trate na ktorých sa im počítalo celkové skóre. Slovensko zastupovalo 6 lukostrelcov, medzi ktorými bola aj naša strelkyňa Veronika Vilimová, ktorá v kategórii JFBU junior bowhunter unlimited obsadila 2. Miesto. Celkove poradie: Viktória Kormošová 1.miesto 1889 bodov, Veronika Vilimová 2.miesto 1809 bodov, Ragoncsa Réka 3.miesto 1472 bodov. Všetkým patrí veľká gratulácia.

Peter Vilim