Motosezónu otvorili aj v Dobšinej: Krásne stroje navštívili naše mesto

Druhá májová sobota na Námestí baníkov v Dobšinej patrila motorkárom. Viac ako dve stovky motoriek  12. mája 2018 otvorili motosezónu na Gemeri. Aj keď mnohí už svoje tátoše vybrali prevetrať skôr, keďže počasie je už dá sa povedať letné, symbolicky prvú jazdu odštartovali v Tornali- časť Starňa. Trasa viedla cez Plešivec na Rožňavu, kde bola nová motosezóna požehnaná, tátoše posvätené, a privítania sa ujal taktiež motorkár, primátor mesta Rožňava, Pavol Burdiga, ktorý okrem priania šťastných kilometrov povedal: „Ja som veľmi rád, že ste sa tu zišli v takomto hojnom počte. Mojim veľkým želaním je, aby sme sa tu opäť takto úplne všetci stretli aj na záver sezóny, a aby tu nechýbal ani jeden z nás.“

Ďalej sa pokračovalo smerom na mesto Dobšiná, kde nechýbalo malé občerstvenie na Námestí baníkov v podobe gulášu. Podujatie organizoval nezávislý motoklub No Saints v spolupráci s Mestom Rožňava a Mestom Dobšiná. Otvorenie motosezóny v našom okrese sa stalo neodmysliteľnou súčasťou podujatí. Spanilá jazda majiteľov nablýskaných krásavíc je každým rokom početnejšia. Medzi nadšencov motoriek bez pochýb patrí aj primátor mesta Dobšiná Ján Slovák: „Jedná sa už o 5. ročník tohto čoraz populárnejšieho podujatia. Trasu máme otestovanú a stáva sa už tradíciou. Počasie sa vydarilo perfektne. Počas jazdy v kolóne nás vodiči rešpektovali a na všetko dohliadala aj mestská, či štátna polícia začo im patrí veľké poďakovanie. Poďakovanie patrí tiež všetkým zúčastneným a samozrejme každému, kto túto akciu akokoľvek podporil. Aj touto cestou by som rád zaželal všetkým motorkárom veľa šťastných kilometrov bez nehody, množstvo príjemných zážitkov a veľa dobrého počasia.“

No Saints, foto: Lenka Hudáková