Motoristickú sezónu ukončilo Posledné tankovanie

Dňa 18. novembra 2017 sa v Kultúrnom dome v Dobšinej uskutočnilo slávnostné stretnutie pri príležitosti ukončenia motoristickej sezóny v našom meste. Za účasti organizačného výboru pretekov, pozvaných hostí,  partnerov a sponzorov jednotlivých podujatí sme sa opäť stretli na akcii s charakteristickým názvom: „Posledné tankovanie“.

Veľmi pôsobivo upravená sála kultúrneho domu, ale i vstupné priestory ktoré boli doplnené o výstavu fotografií z tohtoročných pretekov spolu s výnimočným kultúrnym programom len dotvárali atmosféru tohto podujatia. Náš Dobšinský kopec  má za sebou už XXXIV. ročník a tento rok sme sa rozhodli znova okrem tradičných ocenení organizátorov či partnerov podujatia  rozšíriť aj našu tzv. „Sieň slávy Dobšinského kopca“.

Úvodné slová primátora mesta Jána Slováka a zároveň predsedu organizačného výboru, boli venované samotnej organizácii pretekov ako Dobšinskému kopcu tak aj Dobšinskej zime. Primátor mesta poďakoval všetkým prítomným za niekoľkoročnú spoluprácu a vyzdvihol aj význam týchto podujatí pre široký región a Slovensko vôbec.

O nádherný kultúrny aj športový zážitok sa postarali sporo odeté dievčatá zo skupiny POOL DANCE, tie nám predviedli pôsobivé „tance na tyči“, ktoré boli okorenené dávkou ženskej krásy, pôvabu a samozrejme zábavy.

Medzi partnerov podujatia, ktorých organizačný výbor navrhol oceniť pre tento rok boli: SVC Náchod – SVC Group, s.r.o. – ako jediný zahraničný partner, ktorý výraznou mierou podporil technicky a finančne tohtoročné preteky. PETROLTRANS, a.s. – za finančnú podporu podujatia. Masív BB – spoločnosť, ktorá už niekoľko rokov  pripravuje stolárske výrobky ako súčasť ocenení pre vyhlásenie víťazov. Peter Vozár – náš rodák, mladý strojár a programátor, ktorý sa posledné roky podieľa na príprave našich ocenení, ktoré sú medzi jazdcami obľúbené a vzácne, nakoľko každý jeden z nich je originál.

Medzi ocenených organizátorov, tohto roku pribudli „starí harcovníci“, ktorí zabezpečujú v posledných rokoch ozvučenie Dobšinskej zimy a najmä ME priamo na Dobšinskom kopci: Mgr. Jaroslav Hutník, Mgr. Pavol Fajdek a Pavol Majerik. Ďalšími  ocenenými sa stali Jozef Fabián st., ktorý z pozície traťového komisára sa presunul do DEPA pretekárskych vozidiel a naši „cezpoľní“ traťoví maršáli, ktorí si zodpovedne už niekoľko rokov plnia svoje povinnosti pri trati: Michal Hýľovský, Rastislav Košík a Radovan Chnapko.

Úlohu moderátora večera bravúrne zvládol náš obľúbený Ing. Vladimír Miklošík, ktorý privítal na javisku hudobného hosťa a tým bola skupina Acoustic Nights.

Večer naberal na obrátkach a ďalším bodom programu sa stala už tradícia, ktorou bolo uvedenie ďalších významných ľudí do „Siene slávy Dobšinského kopca“. Tento rok sa nimi stali  zakladajúci členovia mototuristického oddielu TJ Baník Dobšiná a prví organizátori Dobšinského kopca: Ján Quitko, František Novotný a In memoriam Ján Rup st.  Ďakujeme týmto ľuďom za to že dnes môžeme ďalej rozvíjať ich myšlienku organizovania pretekov na Dobšinskom kopci.

V závere medzi ďalšími vystúpeniami som aj ja ako riaditeľ pretekov poďakoval všetkým za spoluprácu pri organizácii tak náročného športovo – kultúrneho podujatia, ktoré nám tohto roku vyšlo výnimočne dobre. Hodnotiaca správa, ktorú nám v jeseni zaslal holandský pozorovateľ  FIA bola azda najlepšia od kedy sú preteky zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy. Tohto roku sa nad nami „zmilovalo“ aj počasie, ktoré nakoniec vydržalo do prejazdu posledného pretekára, ktorým bol nakoniec staronový Majster Európy Simone Faggioli.

Pred niekoľkými týždňami sme absolvovali pracovnú cestu do Nemeckého Glasbachu, kde sa nám na spoločnej porade všetkých organizátorov ME podarilo nájsť znova výhodné kompromisy z ostatnými podnikmi ME. To znamená že na rok 2018 sme dostali znova odporúčanie na usporiadanie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, vrátane ME historických automobilov.  Takže jubilejný XXXV. ročník Dobšinského kopca sa bude konať v dňoch 20. – 22. júla 2018. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri organizácii podujatí v roku 2017, tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a v mene Autoklubu EHC Dobšinský kopec prajeme všetkým veľa zdravia a šťastia v novom roku. Tešíme sa na najbližšom podujatí, ktoré otvorí motoristickú sezónu na Slovensku a tým je obľúbená „Dobšinská zima 2018 „ pripravovaná na 3. február 2018.

Marcel Kollárik, foto: Monika Gorejová – roznavaplus.sk