Mladý lukostrelecký talent z Dobšinej

Dobšiná má veľa šikovných, mladých ľudí, ktorí vynikajú v rôznych oblastiach spoločenského, či športového života. Jedným z nich je aj nadaný Adrián Klement, ktorému učaroval na Slovenské pomery menej tradičný šport – lukostreľba. V jeho 12.-nástich rokoch pritom žne na poli tohto zaujímavého športu výborné výsledky, ktoré by mu mohol závidieť aj nejeden dospelý profesionál. Dnes sme sa preto s Adriánom stretli osobne, kde sme sa dozvedeli viac o jeho skvelých výsledkoch, z ktorých mnohé zviditeľnili v dobrom svetle Dobšinú.

Tento mladý Dobšinčan sa dostal k športu skrz zbraní, ktoré ho ako každého chlapca v jeho veku veľmi zaujímali. Chcel si vyskúšať streľbu na terč a tu sa zrodil nápad skúsiť lukostreľbu, ktorá je menej nebezpečná, za to si ale vyžaduje oveľa väčšiu presnosť a sústredenie. „Je v tom jednak sila, ale aj rýchlosť. Je to taktiež šport v pohybe, kde na súťažiach trať má zopár kilometrov a sú tam 3D zvieratá, čo sú makety skutočných zvierat.“ Povedal nám Adrián a povedal nám aj to, kto mu najviac v dosahovaní výsledkov pomáha.

„Veľmi mi pomáha moja rodina, ale aj tréner, Peter Vilim, ktorému som vďačný za možnosť reprezentovať náš klub. Pomáhajú mi aj kamaráti, či spolužiaci v škole, ktorí mi fandia. Aj preto som mohol dosiahnuť nedávny výsledok na GP, kde posledné z piatich kôl bolo v Mrlínku, v Českej republike. Jednalo sa o medzinárodné kolo kde sa súťaží o Slovenský, Český, Poľský a Maďarský pohár. Tam som skončil v tomto týždni na prvom mieste.“ Prezradil nám mladý Dobšinčan, ktorý dosahuje úspechy na medzinárodnom poli lukostreleckých pretekov a patrí do klubu Petra Vilima, ktorý zastrešuje miestne Centrum voľného času. Spýtali sme sa ho preto aj na budúce súťaže a plány.

„V túto nedeľu budem na Donovaloch, kde sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska. Veľmi rád by som titul majstra tento rok získal. Uvidíme ako sa bude dariť teraz, ale urobím maximum. V budúcnosti by som chcel pokračovať v dobrých výsledkoch a mojim snom je dostať sa na olympiádu.“ Povedal pre náš portál mladý talent z Dobšinej, ktorý naše mesto hojne zviditeľňuje na súťažiach. Mesto Dobšiná podporilo jeho talent a celého klubu prispením zatiaľ na dva 3D terče, pritom by mohlo, vzhľadom na nákladnosť športu a dosiahnuté výsledky prejaviť aj väčšiu štedrosť. Na Slovensku sa vrcholovo, tak ako Adrián venuje tomuto športu iba zopár desiatok ľudí. V samotnom lukostreleckom klube v Dobšinej je ich päť, z čoho všetci dosahujú vo svojich kategóriách výborné výsledky.

{gallery}foto_sport/lukostrelba_klement{/gallery}

Foto: Redakcia MD, Facebook – Peter Vilim