Minister otváral školský rok v Dobšinej

Dnešok je pre mnohé deti časom návratu do svojich škôl, no najmä pre prváčikov je to deň  zoznámenia s novým prostredím, učiteľmi a kamarátmi. Nebolo by na tom nič čudné, keby školský rok 2012/2013 na základnej škole v Dobšinej nebol ostro sledovaný celoslovenskými médiami. Otváral ho totiž minister školstva, vedy, výskumu  a športu, PhDr. Dušan Čaplovič DrSc (Smer-SD).  Pred časom na svojom blogu v reakcií na list učiteliek ohlásil, že na návštevu do Dobšinej sa chystá, no jej presný dátum neuviedol. Návštevu si minister v tichosti naplánoval na dnešok a spolu so štábmi televízií, novín a rádií sme jeho kroky sledovali aj my.

Hneď po príchode minister Čaplovič zamieril v spoločnosti riaditeľa školy Mgr. Jaroslava Hutníka do školskej zborovne, v ktorej ho čakala zástupkyňa primátora mesta Dobšiná PaedDr. Anna Klausmanová (Smer-SD), konateľka Mestských lesov s.r.o. Ing. Vlasta Ruppová a predsedníčka rady rodičov Adriana Liptáková. Po krátkom rozhovore sa všetci presunuli na nádvorie, kde odzneli oficiálne prejavy, v ktorom minister Čaplovič okrem iného povedal:

„Práve z tejto školy vzišiel hlas učiteliek, ktorý ma veľmi oslovil. Áno, hovorili ste za mnohých, za tisíce učiteľov na slovenských, ale aj národnostných školách. Povedali ste pravdu a pod to všetko čo ste napísali v plnom slova zmysle sa podpisujem a plne s vami súhlasím. Mojou povinnosťou je vám odpovedať takým spôsobom, aby to nezostalo len pri slovách, aby sme začali veci meniť, aby som začal konať tak, aby zákony, ktoré budeme prijímať platili pre všetkých rovnako, tak pre žiakov a žiačky, tak aj pre učiteľov a najmä rodičov.“ Povedal minister školstva, pričom jedným dychom poďakoval za prácu učiteľov a neskôr každej učiteľke zo základnej školy, na znak vďaky odovzdal červenú ružu.

S príhovorom vystúpila aj zástupkyňa primátora mesta Dobšiná PaedDr . Anna Klausmaanová (Smer-SD), ktorá neprítomného primátora mesta Karola Horníka (Smer-SD) zastupovala v pravom slova zmysle. Zakrátko na to minister školstva prešiel triedy prvého ročníka, kde boli prváčikom rozdané pripravené balíčky a do duše prehováral ale aj rodičom, aby nezanedbávali povinnú školskú dochádzku svojich detí a riadne sa o ne starali. Aké ale boli jeho bezprostredné dojmy z návštevy Dobšinej, ako vidí  súčasnosť a budúcnosť mesta si pozrite v exkluzívnom videu z brífingu s médiami.

Foto & video: Redakcia MD

{youtube} 9XCLD8oLZWg {/youtube}