Mikuláš s čertom prišli do Dobšinej

Predvianočný čas je tu a v túto nedeľu zapálime na adventnom venci už druhú sviečku. Tento čas je azda najkrajším pre deti, ktoré sa v uplynulých dňoch tešili na Mikuláša. Dnes je jeho sviatok a neobišiel ani Dobšinú. My sme ho samozrejme na kuse jeho dlej cesty po našom meste sprevádzali. Mikuláša v spoločnosti svojho verného pomocníka čerta, sme zazreli, pred budovou škôlky na ulici SNP. Pokračovali sme spolu s nimi do triedok malých škôlkarov, ktorí si pre Mikuláša pripravili tančeky, básničky, ale aj pesničky, ktoré mu predviedli.

Mikuláš sa do Dobšinej veľmi tešil, keďže zariadil ešte v noci snehovú nádielku pre všetkých. Veď aby nie, keď chcel potešiť najmenších. Do škôlky priniesol plné vrecia sladkostí, ktoré postupne rozdal v triedach a naprázdno neobišli ani pani kuchárky. Všetko je zachytené vo forme fotografií. Veselá dvojica pokračovala mestom, kde vošla aj do miestnych prevádzok a následne prešla školy, kde potešila a obdarovala mnoho detí.

Asi ale najočakávanejší bol príchod Mikuláša na Námestie baníkov. O 15:30 hod. ho už netrpezlivo čakali stovky detí z celého mesta, niektoré v sprievode svojich rodičov. V úvode Mikuláš rozsvietil vianočný stromček, ktorý má aj v Dobšinej symbolizovať príchod Vianoc a sviatočných dní, ktoré sú azda v každej domácnosti na Slovensku rodinným obdobím. Tie najposlušnejšie deti dostali od Mikuláša, ale aj jeho pomocníka čerta darčeky, ktorým sa veľmi tešili. To aký bol tento deň v našom meste sa vám pokúsime priblížiť vo fotogalériách a videu.

{gallery}foto_aktuality/mikulas_skolka2013{/gallery}

{gallery}foto_aktuality/mikulas_2013{/gallery}