Mikuláš s čertom navštívili škôlku, prevádzky v meste, aj jarmok

Už od skorého rána mal dnes v Dobšinej Mikuláš spolu so svojim pomocníkom čertom plné ruky práce. Poštou priamo zo Severného pólu sme dostali oznam, že táto očakávaná dvojica zavíta už o 10.-tej do materskej škôlky na ulici SNP. Vybrali sme sa preto aj my, v sprievode učiteliek pozrieť sa na  to, čo Mikuláš priniesol malým škôlkarom. V našej fotogalérii vidieť, že deti mali obrovskú radosť a za pieseň či básničku dostalo každé z nich balíček plný sladkých dobrôt.

Čert o malú chvíľku navrhol Mikulášovi, aby sa šli pozrieť na jarmok, ktorý prebieha na námestí, ale napokon na svojej ceste nevynechali ani prevádzky v meste, kde vtipom a dobrou náladou rozveselili nejedného zákazníka. Neskôr o 15:30 hod. dorazí ich konský záprah v smere od Zimnej ulice na námestie, pred kultúrny dom.

Tam ich už bude čakať kopa detí v sprievode svojich rodičov, prípadne učiteľov. Deti, ktoré sa nebudú báť, dostalú znovu sladkú odmenu za pieseň, alebo riekanku. Mikuláš možno bude rozdávať balíčky aj mimo pódia. Mikuláš na znak blížiacich sa Vianoc rozsvieti vianočný stromček, ktorý bude zdobiť námestie v Dobšinej až do januára.

Foto & video: Redakcia MD