Mierový beh zavítal aj do Dobšinej

 

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta a vznikol roku 1987. Ako uvádzajú jeho organizátori, jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo „mier “ a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať. Všetky tieto ciele symbolizuje Mierová pochodeň putujúca z krajiny do krajiny, od človeka k človeku, od srdca k srdcu.

Medzinárodný tím bežcov ju nesie a odovzdáva všetkým, ktorí sa chcú k tejto myšlienke pripojiť buď v rámci pripraveného programu pre školy a deti, mestá a obce, alebo ako jednotlivci na danej trase. Mesto Dobšiná sa 06.06.2018 pripojilo k tejto nadčasovej myšlienke a o 09:30 hod. najprv privítalo tím medzinárodných bežcov v časti Vlčia dolina, kde pochodeň mieru prevzali domáci mladí bežci, ktorí s ňou spoločne dobehli na Námestie baníkov. Tam ich privítal primátor mesta, Ján Slovák za prítomnosti obyvateľov a detí z miestnych škôl. Bežci aj formou interaktívnych hier a ukážok, do ktorých zapojil všetkých prítomných odovzdali svoje posolstvo aj v Dobšinej, po čom následne pokračovali vo svojej púti odovzdávania posolstva mieru do krajín celej Európy.

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »