Mestu dlžia tisíce, znovu ich zverejnili v zoznamoch hanby

Mesto Dobšiná ako príslušný správca miestnych daní a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe § 52 ods. 2 písm. a) zákona č. 569/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejnilo zoznam daňových dlžníkov. Mesto zverejnilo zoznam dlžníkov podľa stavu k 31. decembru 2013 , pričom zoznamy pravidelne zverejňuje od roku 2012. Zverejnení sú dlžníci, ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 eur a u právnickej osoby 1600 eur, pričom do dnešného dňa nedošlo k úhrade.

V prípade fyzických osôb je najväčší dlh vyčíslený až do výšky 15 299,60 eur, ďalší dlžník v poradí je na úrovni 2585,27 eur. U právnických osôb je najvyššia dlžná suma vyčíslená vo výške 8 356,60 eur, ďalší dlžník v poradí je so sumou 2230,89 eur. Dlžníkov mesta pritom nachádzame medzi všetkými skupinami obyvateľov, od rómskej komunity, až po podnikateľov. Už v minulosti sa primátor Karol Horník (Smer-SD) na margo celej situácie okolo dlžníkov mesta Dobšiná vyjadril, že mesto má veľký záujem na vymožiteľnosti týchto pohľadávok.

Či sa zverejnenie dlžníkov mesta osvedčí, ukáže až čas, ale mnohí obyvatelia túto možnosť overiť si dnešný stav vítajú, no dlhodobo kritizujú slabé úsilie samosprávy v oblasti vymožiteľnosti dlžných súm. Dlžníkom tak nezostáva nič iné, iba si svoje pohľadávky voči mestu vyrovnať, pokiaľ nechcú naďalej figurovať na verejnom zozname neplatičov. V nasledujúcich dokumentoch vám prinášame úplné zoznamy neplatičov v meste Dobšiná. Pre ich prezretie stačí kliknúť na zvýraznené texty, kde sa dokumenty nachádzajú.

Zoznam daňových dlžníkov mesta Dobšiná – právnické osoby

Zoznam daňových dlžníkov mesta Dobšiná – fyzické osoby