Krimi

Mestskí policajti riešili na sklonku roka

Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas vianočného obdobia, jej príslušníci stále dbali na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti. Presvedčte sa sami, kde všade museli Mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia niekedy riešiť denne, aj v tomto období, často pre nedisciplinovanosť. Svoje zohráva aj alkohol, výtržnosti, či krádeže a to aj maloletých osôb. Pozrite sa na prípady Mestskej polície za uplynulé obdobie, teda november a december.

1.11. Hliadka MsP v spolupráci s OOPZ vykonala asistenciu pri zabezpečení miesta požiaru rodinného domu na Zimnej ulici. Nakoľko sa jednalo o väčší zásah, bolo potrebné zabezpečiť miesto. Požiar sa podarilo hasičom uhasiť a odvrátiť hrozbu rozšírenia požiaru na susedné domy.

4.11. Hliadka MsP v súčinnosti s hliadkou OOPZ vykonali spoločný zákrok na Záhradnej ulici, kde malo dôjsť k bitke. Na mieste bolo zistené, že došlo k napadnutiu medzi dvomi občanmi po tom, čo spolu sedeli a popili. Keďže si veľmi neublížili, vec bola riešená ako priestupok.

7.11. Mladý muž z Dobšinej prichytil na Zimnej ulici chlapca, ako kopal do krytu verejného osvetlenia, následkom čoho vypadlo osvetlenie v časti ulice. Privolaná hliadka na mieste zistila, že sa jedná o maloletého 8 ročného občana z Cintorínskej ulice, ktorý si vybíjal svoju energiu na stĺpe verejného osvetlenia. Privolaný pracovník závadu odstránil, vec bola odložená pre vek páchateľa a prípadná škoda bude riešená s rodičmi.

9.11. Rozhorčený užívateľ bytu nahlásil rušenie nočného kľudu v bytovke na Novej ulici hlasnou hudbou. Hliadka na mieste zistila, že záujem novej nájomníčky o vážnu hudbu sa nestretol s ohlasom u ostatných susedov, najmä jej počúvanie v nočných hodinách. Za konanie jej bola uložená pokuta, keďže nevedela zaplatiť na mieste, zaplatí ju šekom.

12.11. Predavačka z predajne potravín oznámila, že došlo v predajni ku krádeži. Hliadka na mieste zistila 35 ročného muža z Dobšinej, ktorý si pod odev schoval 0,5 l vodky a chcel z predajne odísť bez zaplatenia. Fľaša bola vrátená a mužovi uložená pokuta, ktorú zaplatí šekom.

15.11. Oznámila pracovníčka zariadenia v Dobšinej, že došlo ku krádeži v zariadení. Na mieste bolo zistené, že 15 ročný chovanec zariadenia vošiel do kancelárie pracovníčok, odkiaľ zobral väčšiu sumu peňazí, ktoré sa aj u neho našli. Peniaze musel vrátiť a za krádež bol riešený v zmysle zákona.

21.11. Oznámil občan z Dobšinej, že mu neznámy páchateľ z dvora na Novej ulici ukradol motorovú pílu. Poškodený uviedol, že rezali drevo vo dvore. Keď skončili, išli sa občerstviť do domu, kde sa zdržali dlhšie. Keď chcel pílu večer odložiť, už tam nebola. Myslel si, že ju odložil niekto z rodiny. Až na druhý deň si uvedomil, že pílu musel niekto z dvora ukradnúť. Nakoľko v danom prípade ide o podozrenie z trestného činu, vec bola postúpená OOPZ.

23.11. Oznámil majiteľ budúcej predajne na Cigánskej osade, že mu pravidelne neznámy páchateľ spôsobuje škodu na zariadení. Porozbíjali mu okná a stĺpiky na oplotenie, ktoré zabetónoval v jeden deň, do rána zmizli. Vo veci je vykonávané objasňovanie pre poškodzovanie a krádež.

30.11. Oznámil syn majiteľky pozemku, že im niekto vyrúbal na pozemku orech. Na mieste hliadka zistila dvoch občanov z Dobšinej, ktorí práve nakladali napílené drevo. Tí priznali, že orech spílil otec jedného z nich. Záhrada majiteľky sa nachádza mimo zastavanej časti a je neohradená, preto dráždi niektorých občanov. Bola im uložená pokuta a spôsobenú škodu budú musieť majiteľke uhradiť.

14.12. V mesiaci december bolo vykonaných5 spoločných kontrol s pracovníkmi MsL v rámci ochranných služieb. Kontroly boli zamerané v predvianočnom období na nedovolené chystanie dreva vo vybraných lokalitách: CO, Tešnárky, Pischel a Zimná ulica. Počas kontrol bolo zistených 5 prípadov nedovoleného chystania dreva, ktoré boli riešené v blokovom konaní.

26.12. Počas služby vo večerných hodinách hliadka na Zimnej ulici zbadala osobné vozidlo zaparkované na boku prednou časťou v jarku. Na mieste vo vozidle sa nachádzal 34 ročný občan z Dobšinej. Ten si chcel zrejme v praxi overiť svoje práve získavané vedomosti z vodičského kurzu, ale bohužiaľ netrafil na plechový nájazd a s vozidlom skončil v jarku. Jeho odhad bol taktiež ovplyvnený množstvom alkoholu, ktorý predtým vypil. Privolaná hliadka OOPZ mu namerala nad 1 promile. Za svoj nezdarený pokus mu bola snaha na získanie vodičského oprávnenia pozastavená a uložená pokuta.

27.12. Počas hliadkovej činnosti v nočných hodinách na ulici SNP pred zariadením, hliadka zaznamenala skupinku mladých ľudí a rozbitie skla. Na mieste bola zistená 22 ročná slečna z Dobšinej, ktorá úmyselne hodila sklenený pohár na zem a ten sa rozbil. Ako darček k jej narodeninám, ktoré práve v ten deň oslavovala, jej bola uložená bloková pokuta.

Ilustračné foto: MsP Dobšiná