Mestské kultúrne stredisko vynovia plastovými oknami

Budova kultúrneho domu v Dobšinej sa stavala dlhodobo. Pamätníci toho obdobia spomínajú, že stavba sa začala začiatkom 50.-tych rokov a jej finále možno odhadnúť na koniec 60.-tych rokov. Od tej doby boli na budove prevádzané iba minimálne úpravy, vo forme nutných opráv. Čas je však neúprosný a aj pôvodné okná na budove začali dosluhovať. Mnohé museli byť zatlčené dokonca klincami, aby vôbec držali pokope. Preto sa mesto na základe havarijného stavu rozhodlo, po dlhom čase investovať do výmeny okien na verejnosťou najnavštevovanejšej budove a my sme boli pri tom.

Ako môžete vidieť v našej fotogalérií, tieto ešte zabalené plastové okná, ktoré dnes doviezli, budú v priebehu budúcich dní systematicky menené na celej budove. O vyjadrenie sme preto požiadali vedúcu Mestského kultúrneho strediska, Annu Mackovú: „ Plánovala som to už od môjho nástupu, lebo dlho sa údržba na tejto budove nerobila. Tohto roku sa našli peniaze v rozpočte mesta, vyhlásilo sa výberové konanie a okná sú tu. Od zajtra začneme s výmenou starých za nové. Jedná sa presne o 85 kusov okien, z toho sú troje dvere.“

Okná podľa vyjadrenia vedúcej MsKS pôjdu na všetky priestory v budove, nevynímajúc pivnice a šatne. Koľko presne vynovenie okien na budove kultúrneho domu v Dobšinej stálo nám taktiež priblížila vedúca odboru Anna Macková: „Mali sme plánovaných 30 000 eur a vybral sa najlacnejší dodávateľ z ponúk, ktoré sme mali. Stáli teda zhruba 26 000 eur, plus ale budú pripočítané aj úpravy, no do schválených 30 000 sa zrejme zmestíme.“ Dodajme, že v budúcnosti, ak budú uvoľnené finančné prostriedky sa plánuje v Mestskom kultúrnom stredisku v Dobšinej zrekonštruovať aj hlavný vstup do budovy, po ňom fasáda.

{gallery}foto_aktuality/kultura_okna{/gallery}

Foto: Redakcia MD