Krimi

Mestská polícia v Dobšinej riešila v marci

02.03.2017 o 20:00 hod. obyvateľ zo Zimnej ulice nášho mesta telefonicky oznámil, že večer okolo 19:45 hod. sedel doma v izbe, keď začul pod oknom nejaké hlasy, hneď na to bolo počuť rinčanie skla. Vybehol von a zistil, že mu niekto rozbil vonkajšiu výplň na okne, ale na ulici už nikoho nevidel. Menovaný dôchodca uviedol, že má problémy odvtedy, čo mu skupinka mladíkov ukradla auto, nakoľko to nebol prvý prípad schválnosti. Vo veci je vykonávané objasňovanie skutku poškodzovania vecí.

03.03.2017 v nočných hodinách počas vykonanej kontroly pohostinských zariadení bola v blízkosti zariadenia v miestnom parku zistená skupinka štyroch občanov mesta, ktorí si príjemné chvíle na lavičke krátili popíjaním vínka. Jednalo sa o troch mladistvých vo veku 17,16 a 15 a jednu 14-ročnú, zatiaľ maloletú, ktorým následnou kontrolou bolo zistené od 0,30 až 0,79 ‰  alkoholu v dychu. Vec bola nahlásená rodičom a riešená v zmysle zákona a matke maloletej bola uložená pokuta za požitie alkoholu jej maloletej dcéry.

06.03.2017 o 09:30 hod. občan nášho mesta osobne oznámil, že sa mu v noci neznámi páchateľ vykradol udiareň. Menovaný uviedol že si kúpil prasa a po zabíjačke si dali mäso, tlačenku a klobásy do udiarne, ktorú ma vo dvore vzadu. Večer bol ešte naložiť a bolo všetko v poriadku, ráno našiel udiareň prázdnu. Po preverení na zázname z kamery bolo vidieť dvoch mladých mužov, ktorí v kľude, pomaly a na dvakrát vyniesli nejaké tašky  z brány domu, ako sa neskôr ukázalo, boli to veci z udiarne. Na celý priebeh z ulice dozerala družka jedného z nich. Nakoľko sa v danej veci jednalo o podozrenie z trestnej činnosti, bola vec odovzdaná na OO- PZ Dobšiná k ďalšej realizácií.

07.03.2017 o 15:30 hod. občianka nášho mesta osobne oznámila, že jej terajší  manžel odcudzil mobilný telefón a peniaze. Menovaná uviedla, že bola v nemocnici v Košiciach a keď sa vrátila domov tak zistila, že jej zo skrine zmizli veci. Mala tam odložený svoj mobil a značnú sumu peňazí, ktoré boli uložené vo vkladnej knižke. Peniaze ukladala dcére z výživného, ktoré jej posielal bývalý druh. Ani peniaze ani jej 20-ročného manžela teraz nikde niet, preto prišla vec nahlásiť. Nakoľko v danom prípade skutok vykazoval znaky trestného činu, bola vec odovzdaná na OO PZ, ako orgánu vecne príslušnému.

10.03.2017 o 19:15 hod. hliadka MsP zistila v parku sedieť na lavičke podozrivú trojicu osôb. Po príchode zistila, že osoby javia známky požitia alkoholu. U staršieho 24-ročného občana z Dobšinej sa našla fľaška vodky, ktorý nechcel byť súkromník, a tak ponúkol aj s ním sediacich 17-ročných mladíkov z Dobšinej, ktorí ponuku samozrejme neodmietli. Všetkým sa ušla pokuta za  popíjanie na verejnosti a staršiemu taktiež za ponúkanie alkoholu mladistvým.

14.03.2017 o 10:50 hod. 19-ročný občan nášho mesta osobne dostavil na MsP a doniesol bankovku, ktorú našiel pred chvíľou v bankomate, pravdepodobne si ju tam niekto zabudol. Po chvíli sa dostavil na oddelenie obyvateľ Dobšinej, ktorý prišiel nahlásiť, že si zabudol v bankomate vybrané peniaze. Majiteľ peňazí potvrdil výber výpisom z SMS o výbere predmetnej sumy v danom čase. Tak bola roztržitému majiteľovi bankovka vrátená a ten ďakuje poctivému nálezcovi.

15.03.2017 o 17:00 hod. oznámila telefonický zamestnankyňa obchodu na námestí, že jeden zákazník v predajni rozbil fľašu alkoholu. Hliadka na mieste zistila 28-ročného muža z Dobšinej, ktorý si už predtým urobil náladu a mal trocha vypité. Menovanému bolo asi málo, rozhodol sa, že bude hladinu alkoholu udržiavať a prečo by mal míňať svoje peniaze, keď môže jednoducho alkohol nakúpiť za pár prstov. Vložil si preto sedem decku drahého  alkoholu pod odev tak nešikovne, vzhľadom na svoj stav, že mu vypadla ešte na predajni a rozbila sa. Nakoniec si musel nechať zájsť chuť, z predajne ho vykázali s pokutou za alkohol.

27.03.2017 o 16:15 hod. obyvateľka Ulice hronskej telefonicky oznámila , že na ulici je veľký krik, že sa tam bijú spoluobčania. Hliadka MsP na mieste zistila skupinu občanov idúc po ulici smerom dole, ktorí sa navzájom napádali a kričali. Na schladenie rozvášnenej skupinky museli byť použité aj donucovacie prostriedky. Zákroku sa zúčastnila taktiež rómska hliadka a hliadka OO PZ. K bitke malo dôjsť údajne potom, keď jeden z bratov, ktorý sa vrátil z výkonu trestu zistil, že ho jeho žena pokiaľ bol v base podvádzala s bratom. Tak začala bitka, po ktorej bude mať aj zubár prácu. Postupne sa do bitky, ako je zvykom, zapojila celá rodina. Pri zákroku sa však obaja bratia spojili a bránili jeden druhého pred hliadkou, ako je to známe. Nakoniec bola zjednaná náprava a vec si prevzala Polícia, ktorá ju realizuje.

Michal Gergoš, náčelník MsP