Krimi

Mestská polícia riešila v mesiaci december

3.12. o 16.00 hod.  rómska občianska hliadka oznámila na MsP, že našli ležať na Troch ružiach na zemi nejakého muža. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 42 ročného občana z Dobšinej, ktorý sa zapotácal spadol na obrubník chodníka, pričom si poranil tvár aj hlavu. Hliadka miesto zabezpečila a privolala RZP, ktorá menovaného odviezla na ošetrenie do Rožňavy. Vo veci nebolo zistené cudzie zavinenie, zranenie si menovaný spôsobil sám pádom pod vplyvom alkoholu.

4.12. o 13.00 hod. na MsP nahlásil občan, že na Zimnej ul. predávajú tovar z motorového vozidla. Hliadka na mieste pristihla 48 ročného občana z Poľska, ktorý predával tovar bez príslušného povolenia zo svojho motorového vozidla.  Menovanému za porušenie VZN mesta hliadka na mieste uložila pokutu, ktorú zaplatil.

8.12. o 10.50 oznámila pracovníčka predajne na námestí, že v predajni došlo ku krádeži. Ako páchateľka bola zistená 64 ročná dôchodkyňa z Dobšinej, ktorá si schovala dva balíčky arašidov do odevu, čo však neušlo pozornému oku predavačky. Tovar bol vrátený v nepoškodenom stave do predajne a dôchodkyňa si za svoje konanie okrem hanby vyslúžila aj pokutu.

11.12. o 05.40 hod. bol prostredníctvom KS zaznamenané poškodzovanie verejného zariadenia na ulici SNP. Na mieste hliadka prichytila 20 ročného mladého muža z Dobšinej, ktorý, po strávenej noci v zariadení, si cestu domov na Slnečnú ulicu, krátil rozkopávaním smetných košov, ktoré mu asi stáli v ceste pred predajňou potravín a lekárňou. Hliadka mladému mužovi zabránila v ďalšom konaní a za svoj výkon v značnom opojení pre budenie verejného pohoršenia a poškodzovania verejného zariadenia si zaslúži odmenu vo forme pokuty.

16.12. o 21.15 hod. oznámil na MsP 19 ročný občan z Dobšinej, že šiel po Zimnej ulici, keď pri ňom pri kotolni zastavilo osobné motorové vozidlo, v ktorom sedela partia mladíkov. Z vozidla vyskočil, ako bolo následne zistené, nám známy 20 ročný mladík z Dobšinej, ktorý ho udrel do chrbta a tváre a následne nato nasadol do vozidla a odišiel. Mladíkovi bola za fyzické napadnutie uložená sankcia.

27.12. o 19.00 hod.  nahlásila na MsP mladá žena z Dobšinej, že im neznámy páchateľ ukradol sekeru zn. Fiskars v hodnote 50.-€, ktorú mali uloženú v pivnici rodinného domu na Jarkovej ulici. Vo veci bolo vykonané šetrenie. Nasledujúceho dňa boli ako páchatelia zistení, dvaja 14 a jeden 16 ročný občan z Dobšinej. Dvaja z nich chodili majiteľovi pomáhať s drevom, tak terén dobre poznali, vošli do dvora a z pivnice ukradli sekeru, ktorú následne predali za 3.-€. Peniaze vraj minuli na sladkosti. Nakoľko sa v danej veci jednalo o podozrenie z trestného činu, páchatelia boli odovzdaní Polícii, ktorá vec realizuje.

27.12. o 10.15 hliadka MsP vykonala šetrenie vo veci dopravnej nehody, ktorá bola nahlásená na tunajšie OOPZ, pri ktorej došlo k poškodeniu oplotenia Podniku služieb mesta Dobšiná, pričom páchateľ z miesta nehody ušiel. Na základe šetrenia boli zistené poznatky o osobe páchateľa a ako vodič vozidla bol zistený  21 ročný  občan z Dobšinej, ktorý pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie, zišiel z vozovky, narazil do oplotenia PSMD a poškodil ho. Vec realizuje Polícia ako dopravnú nehodu.

MsP