Krimi

Mestská polícia riešila v máji aj toto

3.5. V čase o 18,30 h., oznámila pracovníčka zariadenia na SNP ulici, že v podniku je opitý muž, ktorý sa správa neprístojne. Hliadka na mieste zistila 36-ročného muža z Dobšinej, prechodne bytom Trebišov,  ktorý vykrikoval, vylieva hosťom alkohol a vulgárne im nadával, preto ho vyviedli zo zariadenia, kde si ho hliadka prevzala. Bol predvedený na oddelenie , kde taktiež nadával hliadke, vyhrážal sa členom vyzlečením z uniformy. Za svoje správanie bol riešený uložením pokuty.

3.5. V čase o 19,20 h., nahlásil občan, že na Jarkovej ul. niekto leží na zemi. Hliadka v blízkosti zastávky na Jarkovej ulici našla ležať na zemi 34-ročného muža, ktorý krvácal z tržnej rany na hlave. Komunikoval s hliadkou len ťažko, nakoľko bol pod značným vplyvom alkoholu. Bola privolaná RZP, ktorá menovaného odviezla na ošetrenie do Rv. Šetrením nebolo zistené zavinenie cudzou osobou, zranenie si menovaný spôsobil sám pádom v stave silnej opitosti.

6.5. V čase o 16,30 h., bolo vykonané preverenie oznámenia, že na zastávke niekomu prišlo zle a odpadol. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa jedná o 21-ročnú občianku z obce pri Kežmarku, ktorej prišlo zle, odpadla a tak jej rómska hliadka, nachádzajúca sa práve na mieste, privolala RZP. Po tom, čo menovanú odviezla záchranka do Rv, na mieste po nej zostala nedopitá 0,5 l. fľaša alkoholu a 2 ročné dieťa. V spolupráci s terénnymi pracovníčkami a orgánom starostlivosti o rodinu, sa riešilo maloleté dieťa. Šetrením bolo zistené, že menovaná má v meste sestru. Tá po príchode na oddelenie potvrdila, že návštevu rodiny aj patrične oslávili a setra mala odcestovať domov, škoda len že pri tej oslave zabudli na maloleté dieťa, ktoré mala so sebou. Dieťa bolo dočasne umiestnené v rodine sestry.

7.5. V čase o 22 h. bola MsP požiadaná o preverenie udalosti nahlásenej neznámou osobou na linku 158 a 155, že na Novej ulici v blízkosti križovatky na Kúpeľnú ulicu je zranená neznáma žena. Hliadka na mieste, ani v blízkosti miesta, nezistila žiadnu zranenú osobu, ani sa na mieste nenachádzali žiadne iné osoby. Zistené skutočnosti boli oznámené žiadateľovi. Takéto prípady neoprávneného nahlásenia sú trestné.

19.5. V čase o 18,00 h. prijaté oznámenie o spôsobení škody v predajni na námestí. Na mieste bol zistený 37-ročný občan z Dobšinej, ktorý sa opitý potácal po predajni narazil do regálu kde boli uložené vajíčka a niekoľko rozbil. Za rozbité vajíčka si samozrejme zaplatil a za svoje konanie si priplatil aj pokutu.

21.5. V čase o 18,40 h. počas vystúpenia skupiny v miestnom parku došlo k bitke medzi niekoľkými občanmi Dobšinej, ktorí potúžení alkoholom a rozvášnení rezkou muzikou nedokázali skrotiť svoj temperament . Hliadka na mieste eliminovala dvoch aktérov incidentu a predviedla ich na oddelenie MsP. Boli im, ako aj ďalším trom previnilcom uložené pokuty.

24.5. V čase o 13,30 h. bol hliadkou na SNP ulici pri CVČ, zistený dopravný priestupok, kde vodič odstavil svoje motorové vozidlo v protismere a na priechode pre chodcov. Bol zistený majiteľ vozidla a vodič, ktorý auto užíva. Ten sa dostavil na základe predvolania na oddelenie MsP, kde uviedol, že nevie ako sa jeho vozidlo ocitlo práve na tom mieste kde je. Prišiel z práce a našiel vozidlo na inom mieste, ako ho ráno nechal. Jeho tvrdenie zdalo ako výhovorka v snahe vyhnúť sa sankcií za priestupok. Šetrením a potvrdením iných osôb sa nakoniec potvrdilo, že vozidlo posunula firma, ktorá vykonáva výkopové práce v meste, nakoľko na tom mieste sa práve realizoval výkop na prípojku, preto mu nebola uložená sankcia.

Ilustračné foto: Redakcia MD