Krimi

Mestská polícia riešila v mesiaci november

5.11.  o 14.00 hod. telefonicky nahlásila pracovníčka predajne na námestí, že prichytila dvoch chlapcov, ako si niečo schovávali pod vetrovku. Privolaná hliadka na mieste v predajni zistila 13 a 14 ročných  školopovinných, ktorí zatúžili po sladkostiach, tak zašli do obchodu a jednoducho si tyčinku strčili pod vetrovku. Sladkosti im hliadka našla a vrátila do predajne. O skutku boli upovedomení rodičia maloletých a vec bola odložená pre vek páchateľov.

9.11.  o 9.30 hod. bolo nahlásené na  MsP poškodenie – strhnutie stĺpa a vedenia rozhlasu a verejného osvetlenia, ktoré sa nachádza na moste na Nám. Tri ruže. Príslušníci MsP šetrením zistili, že škodu spôsobil pracovník stavebnej firmy nákladným vozidlom. Pracovník firmy uviedol, že k poškodeniu vedenia došlo neúmyselne počas stavebných prácach a po dohode s PSMD škodu uhradia.

11.11. o 17.00 hod. počas hliadkovej činnosti na ulici SNP, hliadka spozorovala dvoch občanov, ktorí vozili na fúrikoch piesok uložený na ulici. Nevozili ho  však tam kde bol určený, ale do dvorov svojich rodinných domov. Hliadka na mieste 48 a 25 ročným občanom z  Dobšinej udelila blokovú pokutu.

13.11.  o 01.30 hod. kamerovým systémom zistené narušenie verejného poriadku na ulici SNP pred lekárňou. Hliadka na mieste prichytila 20 ročného mladého muža z Dobšinej, ktorý kopal do reklamných pútačov, rozmiestnených po ulici na stĺpoch. Hliadka mu na mieste udelila pokutu.

15.11.  o 12.00 hod. zaujal člena hliadky muž, ktorý niesol reklamné pútače na cirkusové predstavenie a vošiel s nimi do dvora na ulici SNP. Šetrením bol zistený 58 ročný muž z Dobšinej, ktorý sa priznal, že drevené pútače chcel použiť ako palivo a prikúriť si s nimi v piecke v rodinnom dome u kamaráta, kde býva. Pútače boli vrátené majiteľovi v nepoškodenom stave a mužovi bola udelená pokuta za krádež.

16.11.  o 16.00 hod. oznámila mladá žena, že má problém so svojím bývalým priateľom. Hliadka na mieste našla 35 ročného muža z Dobšinej, ktorý v podnapitom stave prišiel do zariadenia kde pracuje jeho už bývala priateľka a porozhadzoval tam stoly a stoličky. Muž sa vraj nevedel zmieriť s rozchodom a tak potúžený alkoholom sa prišiel udobrovať. Udobrovanie však skončilo vyhrážkami a porozhadzovaním zariadenia. Keďže si nezvolil na to  správny spôsob ani čas, bol nútený si svoju chybu priznať  a aj si za ňu zaplatil.

20.11. o 10.00 hod. prijala hliadka oznámenie od občana, že po ulici niekto vytrubuje. Na mieste bol zistený 26 ročný vodič z Poľska, ktorý obťažoval hlasným vytrubovaním a to za účelom predaja tovaru. Keďže na predaj na území mesta nemal povolenie, za neoprávnené aktivity a aktívne obťažovanie trúbením zaplatil pokutu.

20.11. o 20.00 hod. požiadala pracovníčka zariadenia o spoluprácu, nakoľko jedna chovankyňa, ktorá sa vrátila z mimoškolskej aktivity sa divne správa a zle artikuluje. Pracovníčka  mala podozrenie z požitia alkoholu. Hliadka podrobila 15 ročnú dievčinu dychovej skúške, ktorej bolo namerané v dychu 0,5 ‰ alkoholu. Nakoniec sa priznala, že po skončení tanečnej súťaže dobré umiestnenie zapili vínom, ktorým ju ponúkol jej už 18 ročný kolega. Oboch tanečníkov za ich výkon dodatočne ocenila aj Mestská polícia.

21.11. o 19.00 hod. prijala MsP oznámenie od občana, že spadol do neoznačeného výkopu na sídlisku. Hliadka na mieste zistila 42 ročného muža z Dobšinej, ktorý si pádom do neoznačeného výkopu na parkovisku pred bytovkou spôsobil  zranenia. Bol vyrozumený zodpovedný pracovník firmy, s ktorým hliadka spoločne dočasne zabezpečila výkop, aby nedošlo k ďalšiemu zraneniu občanov.

27.11. o 8.30 hod. bol zistený neoprávnený predaj cigariet. Hliadka, na základe upozornenia občanov, sa zamerala na obyvateľku bytovky, k oknu ktorej začalo chodiť podozrivo veľa ľudí, medzi ktorými boli aj  deti. Na mieste bola zistená 69 ročná  dôchodkyňa, ktorá si zrejme chcela prilepšiť k dôchodku a predávala cez okno bytu cigarety aj neplnoletým osobám. Bohužiaľ toto jej konanie malo presne opačný účinok a zo svojho dôchodku zaplatila pokutu.

27.11. o polnoci hliadka MsP spoločne s hliadkou OOPZ na základe oznámenia vykonali  zákrok v zariadení na ulici SNP, kde malo dôjsť k bitke. Na mieste bolo zistené, že 29 ročný muž z Dobšinej si vybavoval staré účty s občanom zo susednej obce. Ďalej sa do bitky  zapojilo niekoľko osôb. Na mieste bol zjednaný verejný poriadok, účastníci sa rozišli a hlavný aktér bol riešený za priestupok. O 03.30 hod. bola opätovne oznámená bitka na ulici SNP. Na miesto sa dostavili obe hliadky a bolo zistené, že tentokrát podozrivý vyvolal bitku v ďalšom zariadení, kde sa bitka presunula už na ulicu pred zariadenie. Tentokrát útočník spôsobil zranenie napadnutému mladíkovi z Dobšinej, preto bol predvedený na OOPZ, ktoré uvedenú vec realizuje.

MsP Dobšiná