Kultúra

Mestská polícia pripravila dopravnú prednášku pre najmenších

V každodennom živote sa deti stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci, cyklisti, cestujúci v prostriedkoch hromadnej alebo osobnej dopravy a pod.  Veľký počet dopravných nehôd, ktorých účastníkmi sú deti, prináša nutnosť oboznámiť ich so základnými vedomosťami, zručnosťami a návykmi zameranými na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách.

Dopravná výchova býva najlepšie deťom priblížená formou hier, zábavných činností a aktivít. Deti sa oboznamujú so základnými pravidlami cestnej premávky, ktoré potrebujú vedieť ako chodci, spolujazdci, jazdci na kolobežkách, cyklisti, korčuliari, cestujúci v hromadnej doprave. Získajú prehľad o tom, aké možné nebezpečenstvo na nich číha v cestnej doprave, ako sa mu vyvarovať a zabezpečiť tak svoju bezpečnosť.

Dňa 17.mája 2017 v Centre voľného času Dobšiná pripravili príslušníci Mestskej polície z Dobšinej zaujímavé predpoludnie pre našich škôlkarov. Aktivity boli zamerané na bezpečné správanie sa v cestnej premávke. Deti sa učili rozpoznávať dopravné značky, ako sa správať na križovatke, kto má kedy prednosť. Deti boli veľmi poslušné, vnímavé, pohotovo odpovedali na otázky mestských policajtov a dúfame že získané vedomosti využijú v bežnom živote.

Ing. Mária Rybárová