Mesto Dobšiná zverejnilo dlžníkov na daniach a poplatkoch

Mesto Dobšiná ako príslušný správca miestnych daní a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe § 52 ods. 2 písm. a) zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejnilo zoznam daňových dlžníkov fyzických a právnických osôb.  Mesto aj tento rok zverejnilo zoznam dlžníkov podľa stavu k 31. decembru 2016. Zverejnení sú dlžníci, ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby minimálne 160 eur a u právnickej osoby 1600 eur, pričom do dnešného dňa nedošlo k úhrade.

V prípade fyzických osôb je najvyšší dlh u jednotlivca vyčíslený až do výšky 17170,77 eur, ďalší dlžník v poradí je na úrovni 2585,27 eur. Spoločný dlh fyzických osôb na zozname neplatičov Mesta Dobšiná činí skoro 140 000 eur. U právnických osôb je najvyššia dlžná suma vyčíslená vo výške 8 356,60 eur, ďalší dlžník v poradí je so sumou 7262,02 eur a spoločný dlh právnických osôb je 15618,62 eur. Podľa vyjadrení, Mesto Dobšiná využije všetky prostriedky na to, aby prostriedky získalo, keďže tie majú byť použité vo verejnom záujme.

Dovedna sa tak v tomto roku 244 dlžníkov mesta ocitlo na verejnej tabuli hanby, čo však  mnohí obyvatelia, ktorí si plnia svoje povinnosti vítajú. Dlžníkom nezostáva nič iné, iba si svoje pohľadávky voči mestu vyrovnať, prípadne požiadať o ich postupné splácanie, pokiaľ nechcú očakávať ich vymáhanie a naďalej figurovať v neslávnom zozname. V nasledujúcich dokumentoch vám prinášame úplné zoznamy neplatičov v meste Dobšiná. Pre ich prezretie stačí kliknúť na zvýraznené texty, kde sa dokumenty nachádzajú.

Zoznam daňových dlžníkov FO k 31.12.2016
Zoznam daňových dlžníkov PO k 31.12.2016