Kultúra

Mesiac úcty k starším si pripomenuli v Mestskom kultúrnom stredisku

V stredu 15.októbra sa v sále Mestského kultúrneho strediska stretli seniori z celej Dobšinej. Na toto stretnutie ich pozvala za podpory mesta Dobšiná Jednota dôchodcov na Slovensku, ktorá práve v tento deň chcela svojim členom spríjemniť dni jesene ich života z príležitosti mesiaca úcty k starším. V úvode prítomných privítali hudobníci, v Dobšinej známi ako Senior Band zo Zimnej ulice, ktorí svojich rovesníkov potešili piesňami z mladosti a navodili tak u každého dobrú náladu.

Na pódiu najstarších, vystriedali tí najmladší a to vo forme malých tanečníc z Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej. Veľký potlesk zožal aj folklórny súbor Gemerčatá, ktorý ľudovými piesňami, odprevádzanými harmonikou potešil najedno oko a ucho. Po kultúrnom programe nasledovali slávnostné príhovory predsedníčky miestnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Anny Novotnej a prítomných pozvaných hostí  zastupujúcich mesto Dobšiná, na čele s primátorom Karolom Horníkom (Smer-SD), ktorí následne zagratulovali a obdarovali kvetinou jubilantov.

Pani predsedníčky Novotnej sme sa neskôr spýtali na jej dojmy, ale aj na posolstvo, ktoré pre dôchodcov tento deň znamená. „Október je mesiacov seniorov a je známe, že vtedy by sa im mala prejavovať úcta. Podľa môjho názoru, by sa úcta k starším mala prejavovať nie len počas tohto mesiaca, ale celého roku. Každoročne pre našich členov organizujeme toto stretnutie , aby sa zabavili, no tiež vyšli z „ulít“ a dostali sa medzi ľudí, svojich rovesníkov.“

Foto: Redakcia MD