Memoriál Slava Priatku pozná víťazov

V priestoroch telocvične Základnej školy v Dobšinej sa včera 15. decembra uskutočnil už 5. ročník memoriálu Slava Priatku v stolnom tenise. Súťažilo sa na 3 pingpongových stoloch podľa platných predpisov a zápasy rozhodovali hrajúci hráči v rámci fair play. Organizátori pripravovali telocvičňu už od skorého rána a hráči sa začali schádzať a registrovať od deviatej hodiny. O hodinu neskôr  riaditeľ turnaja pán Ondrej Priatka privítal hráčov a pozvaných hostí medzi ktorými bol primátor mesta Dobšiná  Karol Horník, konateľka  Mestských lesov  s. r.o.  Vlasta  Ruppová, riaditeľ  ZŠ  Jaroslav  Hutník . Memoriálu sa mal zúčastniť aj víťaz poslednej olympiády Rastislav Revúcky, ktorý sa z reprezentačných dôvodov listom zo svojej neúčasti ospravedlnil.

Po nástupe 22 zúčastnených hráčov a doznení stolnotenisovej znelky, primátor Karol Horník a riaditeľ Základnej školy Mgr. Jaroslav Hutník odovzdali ocenenia trom hráčom za dlhoročnú reprezentáciu mesta Dobšiná. Ocenení diplomami a plaketami boli Štefan Trenka, Štefan Hlaváčik a Emil Šmelko.  Memoriálu Slava Priatku sa zúčastnila aj vdova Helena Priatková, ktorej primátor Horník odovzdal kyticu a  zároveň mal príhovor k všetkým zúčastneným. Pozrieť si ho môžete vo forme videa pod príspevkom. Zakrátko na to hlavný rozhodca Vladimír Lenkey oboznámi hráčov s pravidlami turnaja, a dvojice sa začali rozohrávať.

O 14.-nástej hodine boli známe už aj výsledky, kde 1. miesto získala dvojica Štefan Trenka – Dušan Zahoranský, 2. miesto dvojica OndrejPriatka  – Vlado Lenkey, 3. miesto dvojica Peter Čarnoký – Peter Ogurčák. Súťaž útechy pre hráčov, ktorí vypadli v prvom kole vyhrala dvojica Viktor Kochan –  Štefan Hlaváčik. Podujatie za mesto Dobšiná podporil primátor Karol Horník, za Mestské lesy s.r.o. Vlasta Rupppová, za Základnú školu Mgr. Jaroslav Hutník a penzión Calisto Ján Slovák. Všetkým preto organizátori ďakujú za podporu a už teraz sa tešia na budúci šiesty ročník memoriálu Slava Priatku.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_sport/memorial_priatka2012{/gallery}