Medzinárodný deň detí oslávili aj deti z rómskych komunít

Medzinárodný deň detí  je sviatok všetkých detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku, ako aj v niektorých iných štátoch pripadá tento deň na 1 júna. Väčšinou si pripomíname, že aj deti majú svoje postavenie v spoločnosti. Myšlienku urobiť deťom radosť zdieľajú spolu vo viac ako 54 krajinách.  Táto myšlienka podnietila uskutočnenie akcie, ktorá by urobila radosť deťom z marginalizovaných rómskych komunít.

Terénni pracovníci v spolupráci s rómskym vajdom, Mariánom Bubenčíkom rozbehli myšlienku primátora mesta, Jána Slováka s cieľom vyhlásenia verejnej zbierky použitých hračiek od občanov mesta Dobšiná pre deti zo sociálne  znevýhodnených rodín. Počas celých dvoch týždňov  mohli obyvatelia  prinášať hračky do kancelárie Terénnej sociálnej práce. Vyzbierané hračky následne darovali detičkám pri príležitosti Dňa detí počas akcie pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorá sa uskutočnila dňa 30. 5. 2017 o 18. 00 hod. v areáli materskej škôlky na ul. P.J.Šafárika. Akciu zorganizovali spolu s vajdom mesta Dobšiná. Ako prizvaní hostia boli kolegyne z Komunitného centra, ktorým patrí srdečne poďakovať za pomoc počas celého programu. Ďakujeme taktiež za pomoc s organizáciou i p. primátorovi, vedúcej oddelenia kultúry A. Mackovej a MŠ P.J.Šafárika v Dobšinej. Programom bolo odvysielanie rozprávky na veľkoplošnej obrazovke v areáli škôlky spojené s rozdávaným hračiek a sladkostí od štedrých sponzorov, ktorým sa chceme veľmi pekne poďakovať. Zároveň by sme chceli  uverejniť i zoznam darcov hračiek a finančných darcov s a naším srdečným ĎAKUJEME!

DARCOVIA HRAČIEK: Lenka Hudáková, Marína Krivanská, Ján Wágner, Michal Gergoš, Eva Mihóková, Eva Špinerová, Jana Poláková, Anna Wágnerová, Veronika Valentková, Monika Červenáková, Ružena Gunárová, OZ Detstvo deťom. FINANČNÉ SPONZORSTVO: JUMOL- Juraj Molčan, RADZIM-  J. Janíčko, Bakoš WAP s.r.o..

Pracovníci TSP Dobšiná