Aktuality

Máme zoznam dlžníkov mesta Dobšiná

 

Mesto Dobšiná ako príslušný správca miestnych daní a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe § 52 ods. 2 písm. a) zákona č. 569/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejnilo dnes 15 mája na svojej internetovej stránke zoznam daňových dlžníkov.

 

Mesto zverejnilo zoznam dlžníkov podľa stavu k 31. decembru 2011, u ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 eur a u právnickej osoby 1600 eur, pričom do dnešného dňa nedošlo k úhrade. V prípade fyzických osôb je najväčší dlh vyčíslený až do výšky 11 360,46 eur, ďalší dlžník v poradí je na úrovni 2585,27 eur. U právnických osôb je najvyššia dlžná suma vyčíslená vo výške 8 356,60 eur, ďalší dlžník v poradí je so sumou 1 712,94 eur.

 

Ako bolo predpokladané najvyššiu koncentráciu medzi dlžníkmi nachádzame medzi Rómskou komunitou a neprispôsobivými spoluobčanmi. Už v minulosti sa primátor Karol Horník (Smer-SD) na margo celej situácie okolo dlžníkov mesta Dobšiná vyjadril: „Čo sa týka zverejňovania dlžníkov tak z 95 % sú to u nás Rómovia. Zväčša im je ale jedno či to bude visieť na veľkoplošnej obrazovke v strede námestia, alebo to bude v hocijakom denníku. Niektorí skutočne nemajú z čoho platiť pretože to čo dostanú v lepšom prípade investujú do rodiny, ale v mnohých prípadoch prepijú v pohostinstvách.“

 

Zhodnotil celú situáciu primátor a dodal: „Samozrejme ako aj doteraz zákonným spôsobom vymáhať tieto pohľadávky budeme a to hlavne exekučne a natvrdo. Mesto z tých daní žije, chce sa rozvíjať a realizovať mnohé veci, ale bez peňazí sa to nedá. Do úverov už nepôjdeme, lebo situácia je veľmi zložitá v rámci celého Slovenska.“

 

Či sa zverejnenie dlžníkov mesta osvedčí, ukáže až čas, ale mnohí obyvatelia túto možnosť overiť si dnešný stav vítajú. Dlžníkom tak nezostáva nič iné, iba si svoje pohľadávky voči mestu vyrovnať, pokiaľ nechcú naďalej figurovať na verejnom zozname neplatičov. V nasledujúcich dokumentoch vám prinášame úplné zoznamy neplatičov v meste Dobšiná. Pre ich prezretie stačí kliknúť na zvýraznené texty.


Zoznam daňových dlžníkov – právnické osoby


Zoznam daňových dlžníkov – fyzické osoby


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »