Lukostrelci z Dobšinej žnú úspechy doma aj v zahraničí

4. kolo Stredoslovenského pohára v lukostreľbe

20.8.2016 lukostrelecký klub Dobšiná zorganizoval 4.kolo Stredoslovenského pohára, na ktorom sa zúčastnilo 70 lukostrelcov zo Slovenska a Maďarska. V deň preteku nás privítalo krásne počasie a v Dobšinských lesoch a v okolí priehrady Niže mesta Dobšiná sa schovalo 20 3D terčov, ktoré čakali kým ich objavia lukostrelci a presnými zásahmi získajú čo najviac bodov. Po skvelom obede všetci netrpezlivo čakali na výsledky. Náš klub získal tri zlaté jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Majstrovstvá Sveta HDH IAA v 3D lukostreľbe Šopron Maďarsko

Slovenská Lukostrelecká Asociácia 3D mala na MS HDH IAA 2016 3D v meste Šopron zastúpenie 29 športovcov, ktorí sa venujú 3D lukostreľbe v rôznych kategóriách( kuša ( CRB- crosbow), kladkový luk (HU- hunter kategória s obmedzením ), kladkový luk (CU- compound unlimited bez obmedzenia) , TRRB- instinctive bow, TRLB- longbow , PBHB- jazdecký luk, BB- barebow, OL- olympijský luk). V pondelok 22. augusta sa naša lukostrelecká výprava vydala na cestu za čo najlepším umiestnením na MS 3D HDH IAA 2016. Po príchode na miesto určenia Ágfalva (malá obec v Šopronskej župe) sme sa zaregistrovali a prešli vstupnou prehliadkou lukostreleckého náradia (kladkové luky streľba cez rýchlomer kontrola šípov ďalekohľadov atď.). Po úspešnom zaregistrovaní sa sme sa ubytovali v meste Šopron, kde na nás čakalo slávnostné otvorenie, z desiatich krajín (Maďarsko, Česko, Rakúsko, Švédsko, Nórsko, Slovensko, Južná Afrika, Slovinsko, Fínsko, Nemecko) sme boli druhá najpočetnejšia výprava hneď za Maďarskom, naše mesto Dobšiná reprezentovali dievčatá Veronika a Viktória Vilimové a Mária Dobríková, Samuel Michal, Peter Karcel, ktorí sú členmi LK Dobšiná . Utorok 23.augusta sa začal prvý súťažný deň po privítaní a rozdelení do skupín sa necelých 400 súťažiacich vydalo na 3 súťažné okruhy (ružový, žltý a zelený), na ktorých bolo pripravených 28 3D terčov rôznych zvierat, strieľalo sa po jednom šípe z neznámej vzdialenosti. Streda a štvrtok sa súťažilo tak, aby každá skupina absolvovala všetky okruhy a v piatok súťažili skupiny zložené z šiestich strelcov ktorým sa spočítavali body. V sobotu boli eliminácie, z každej skupiny vybrali šiestich najlepších a tí pred divákmi na strelnici zo šiestimi 3D terčami predviedli čo najlepší výkon k získaniu titulu majster sveta. V nedeľu boli zábavne súťaže a všetci sme netrpezlivo čakali na výsledky. Vyhlásenie začalo o 19.00 a po slávnostnom odovzdaní medailí. Slovenský tím získal šesť medailí. Za náš klub LK Dobšiná získala Veronika Vilimová striebornú medailu a titul vicemajsterka sveta v 3D, Viktória Vilimová 4.miesto a Mária Dobríková bronzovú medailu 3. miesto, Peter Karcel 14. miesto a Samuel Michal 20. miesto. Všetkým srdečne gratulujem Naše poďakovanie patrí aj našim sponzorom: Mesto Dobšiná, Mestské Lesy Dobšiná, Ing. Ján Mrenica.

Slovenský pohár v lukostreľbe neďaleko Dobšinej

10. septembra 2016 krásne prostredie Slovenského raja v časti Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Ranč pod Ostrou skalou, očarilo asi 140 lukostrelcov z celého Slovenska. Tí prišli podporiť náš klub a zúčastnili sa 12 kola Slovenského pohára . Priebeh pretekov nás prekvapil nádherným počasím bez obláčika, kde mohli súťažiaci popri súťažení v diaľke sledovať Kráľovú Hoľu a Ostrú skalu. Po štyroch hodinách súťaženia pretekári odovzdali bodovacie listiny a pri chutnom obede, ktorý nám pripravili kuchári z ranča čakali na výsledky. Všetkým zúčastneným ďakujem výhercom gratulujem a teším sa na nich opäť o rok.  Lukostrelci LK Dobšiná získali štyri ocenenia: Mária Dobríková 1. miesto, Samuel Michal 2.miesto, Veronika Vilimová 2.miesto, Viktória Vilimová 3.miesto. Poďakovanie patrí aj našim priaznivcom a sponzorom nášho klubu, predovšetkým  Mestu Dobšiná , Mestským Lesom Dobšiná s.r.o., Jánovi Mrenicovi , Petrovi Bafimu a Jankovi Neubauerovi. Zvláštne poďakovanie patrí primátorovi mesta Dobšiná, Jánovi Slovákovi, ktorý nám zabezpečil poháre pre našich najmenších lukostrelcov a Jankovi Fabiánovi za poskytnutie priestorov a skvelý obed na ranči Ostrá skala.

Text & foto: Peter Vilim