Lesnícky deň prilákal stovky návštevníkov

Už od skorých ranných hodín sa námestie v Dobšinej postupne zapĺňalo stovkami návštevníkov a divákov. Tí sa zišli pri príležitosti dvadsiateho výročia samostatného obhospodarovania dobšinských lesov, ktoré zabezpečujú Mestské lesy s.r.o. Táto najväčšia mestská spoločnosť preto pre návštevníkov z príležitosti svojho výročia pripravila pestrý program, ktorý po celý čas moderovali a svojimi vstupmi obohacovali dvaja moderátori Peter Čuchran a Jozef Gorej.

Všetko odštartovalo o deviatej hodine, kde sa v mestskom kultúrnom stredisku nachádzala výstava s fotografiami, ktoré zachytávali lesnú činnosť v priereze rokov. Nasledovalo slávnostné otvorenie dňa, ktoré sa konalo vo veľkej sále, kde v príhovore konateľka mestských lesov prítomných privítala. Medzi iným priblížila súvislosti vzniku mestskej spoločnosti a dodala:

„Aj napriek veľmi pozitívnym výsledkom chceme postupne odstraňovať rezervy, ktoré sa v našej práci vyskytujú. Za najväčšiu rezervu považujem ľudí, pretože ľudia sú meradlom všetkých vecí. Mnohým bohužiaľ chýba zodpovednosť a hrdosť za kvalitne vykonanú prácu. Žiaľ niektorí ľudia sú málo kritickí a sebakritika je im pojmom neznámym. Musíme sa naučiť, že za plácu musíme odviesť prácu, že tolerované nedostatky zmažú každú našu dobrú snahu.“

Po príhovore konateľky vystúpil aj primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD): „Vďaka mestským lesom mesto nie je odkázané na predaj majetku tak ako iné oveľa väčšie mestá a obce. Mesto naopak mestský majetok zveľaďuje a rozširuje. Vám všetkým, ktorí ste tu prítomní môžem srdečne poďakovať za váš podiel na dobrom fungovaní našej spoločnosti Mestské lesy Dobšiná.“ Dodal primátor a po príhovoroch boli odovzdané ceny konateľky, ktoré získali Anna Grofčíková, Michal Laurinc, František Lipták, Ján Lelko, Štefan Kucek a Jozef Wágner.

Slávnostné otvorenie sa chýlilo ku koncu a na návštevníkov čakal pestrý program, ktorý bol sústredený na námestí. Tam vystúpili najprv deti zo škôl a organizácií, pričom celý program bol popretkávaný súťažami. Najväčšiu odozvu ale získali horskí záchranári zo Slovenského raja, ktorí deti aktívne do svojej ukážky záchrany zapájali, z čoho vám prinášame video pod príspevkom. V popoludňajších hodinách nasledovali súťaže pre dospelých, ale aj program očakávanej šermiarskej skupiny „Páni Spiša“, ktorá neraz zažiarila v rôznych historických scénach svetoznámych filmov. Celodenné podujatie malo po celý čas aj vďaka výbornému počasiu vysokú účasť, čo svedčí o spokojnosti všetkých návštevníkov.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_organizacie/lesy_vyrocie{/gallery}