Lekár samosprávneho kraja navštívil Dobšinú

O kritickej situácií v meste Dobšiná, ohľadom nedostatku všeobecných lekárov pre dospelých, sme sa na stránkach nášho portálu zaoberali viackrát. Ako sme uviedli, už vyše roka v našom meste ordinuje iba jediný lekár MUDr. Mária Očkaiková, ktorá denne ošetrí aj 60 pacientov. Nápor na jej ambulanciu je obrovský a jediná lekárka na okolí sama hovorí o maximálnej vyťaženosti. To pociťujú aj pacienti, pričom sa to odráža na čakacej dobe na samotné vyšetrenie. Taktiež sme vás informovali aj o petícií za zlepšenie zdravotnej starostlivosti v Dobšinej.

Tú v októbri 2013 inicioval petičný výbor, ktorému predsedal miestny nezávislý poslanec Ján Slovák. Petíciu za krátky čas podpísalo stovky Dobšinčanov, ktorí sa aj skrz petíciu dožadovali príchodu druhého všeobecného lekára pre dospelých do Dobšinej. Petičné hárky boli následne odovzdané Košickému samosprávnemu kraju (KSK), na ktorý sa občania obrátili s prosbou o riešenie. Za KSK sa vtedy vyjadril lekár KSK MUDr. Štefan Lipčák, ktorý v stredu 30. apríla 2014 osobne navštívil Dobšinú. Na pôde Mestského zastupiteľstva predniesol svoje zistenia, ktoré sa týkajú zdravotnej starostlivosti v našom meste.

Celé vyjadrenie lekára KSK vám prinášame vo forme videa pod príspevkom, ktoré vám napovie, ako je na tom naše mesto v oblasti zdravotníctva. Vo videu sa dozviete o viacerých možných variantách, s ktorými KSK stále pracuje, ale aj o neistote úspešnosti. Na otvorené vyjadrenie lekára KSK reagoval aj primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), ktorý len ťažko hľadal vhodné slová, ale informoval aj o najnovších zisteniach,ktoré za istých priaznivých okolností môžu mať v budúcnosti pozitívny dopad. Úsudok zámerne nechávame na samotnom čitateľovi, ktorý sa všetko dozvie z prlioženého videa.

Foto & video: Redakcia MD