Komunálne voľby v Dobšinej – prvá informácia

Komunálne voľby už klopú na dvere a do včerajška bolo možné podať kandidačné listiny. Poniektorí kandidáti a politické subjekty tento čas na podanie využili naplno a my sme sa dnes zaujímali o to, kto sa v týchto komunálnych voľbách uchádza o priazeň voličov. Oslovili sme preto zapisovateľku miestnej volebnej komisie Mgr. Evu Dovalovskú, kde sme prostredníctvom zákona č. 211/2000 Z.z žiadali o sprístupnenie informácie. Vyhovieť nám však možné nebolo, vzhľadom na metodické usmernenie Ústrednej volebnej komisie, ktorá sa v tomto smere vyjadrila jasne, že informácie s menami kandidátov je možné poskytnúť až po prvom zasadnutí miestnej volebnej komisie.

To v našom meste prebehne vo štvrtok, 25. septembra. Ústredná volebná komisia ale nenariadila neposkytnutie všeobecných informácií, čo sú informácie o celkovom počte kandidátov na post primátora a poslancov a o zložení jednotlivých politických subjektov, ktoré ich nominovali, tiež aj o počte nezávislých kandidátov. Tieto informácie nám preto poskytnuté boli a my vám preto dnes prinášame prvé informácie o zložení a počte kandidátov na post primátora a poslancov v meste Dobšiná, ktoré sme získali od zapisovateľky MVK v Dobšinej Mgr. Evy Dovalovskej. Len čo to dovolí metodické usmernenie ÚVK, v piatok vám prinesieme menný zoznam všetkých kandidátov.

Kandidátne listiny na voľby primátora vo voľbách do orgánov samosprávy obcí v roku 2014 v Dobšinej podali:

1. SMER – sociálna demokracia
  2. Strana demokratického Slovenska
  3. SDKÚ – DS v koalícii s KDH

a štyria nezávislí kandidáti, teda spolu máme 7 kandidátov na funkciu primátora mesta.

Kandidátne listiny na voľby poslancov MsZ v Dobšinej podali:

1. SNS – 2 kandidáti
  2. SIEŤ – 1 kandidát
  3. Strana Rómskej únie na Slovensku – 1 kandidát
  4. KDH – 6 kandidátov
  5. SDKÚ – DS – 2 kandidáti
  6. KSS – 1 kandidát
  7. Strana demokratického Slovenska – 5 kandidátov
  8. SMER – SD – 5 kandidátov

a 13 nezávislých kandidátov, spolu teda máme 36 kandidátov na poslancov MsZ v Dobšinej.

Ilustračné foto: Redakcia MD