Aktuality

Klzisko v Dobšinej nemá núdzu o návštevníkov

 

V Dobšinej je už tradičnou súčasťou každej zimy aj klzisko, ktoré je vybudované vedľa sídliska Rozkvet. Túto sezónu počasie príprave ľadu veľmi praje hlboko mínusovými teplotami. Mesto pristúpilo k zriadeniu klziska už začiatkom decembra 2016 a po prekonaní počiatočných problémov je ľadová plocha od 19. decembra v neustálej prevádzke. Na chod klziska dohliada správca športovísk mesta Dobšiná  pani Mária Rinčová a pridelení pracovníci VPP, ktorí sa starajú o ľad v dvojzmenných denných intervaloch. Vždy dbajú na to, aby bol ľad čo najkvalitnejšie pripravený, čo nám dosvedčili pri našej návšteve aj samotní návštevníci. Na začiatku vytvárania ľadovej plochy bolo aj zopár záporných reakcií, no príprava kvalitnej ľadovej plochy trvá podľa kompetentných omnoho dlhšie ako pár dní a v neposlednom rade práce komplikuje nerovnosť terénu.

Spýtali sme sa primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka, aké plány má mesto v budúcnosti s parcelou, na ktorej stojí klzisko. „Pripravovať ľadovú plochu, kde je rozdiel z jednej strany na druhú výškovo skoro pol metra vôbec nie je jednoduché a už vôbec to nie je možné za tri dni. Žiaľ nenašiel sa žiadny odborník, ktorý by nám s tým pomohol a kvôli tomuto boli na začiatku reakcie niektorých ľudí veľmi kritické. V súčasnosti je ľadová plocha dobrá a slúži svojmu účelu, začo patrí poďakovanie pani Rinčovej, ktorá sa s pomocou pracovníkov VPP stará o ľadovú plochu. Predtým nebolo možné investovať do tohto pozemku, pokiaľ nebol majetkovo vysporiadaný. V roku 2016 sa nám podarilo odkúpiť pozemok od VÚC a v roku 2017 je naplánované na tomto mieste vybudovanie viacúčelového športoviska v zime slúžiaceho ako ľadová plocha s parametrami hokejového ihriska. Športovisko bude zabezpečené, oplotené a bude mať správcu.“ Priblížil primátor mesta Dobšiná pre Dobšinské noviny.

Najväčšiu radosť majú z tejto plochy deti. Podľa slov pracovníkov sa na nej denne vystrieda niekoľko desiatok mladých korčuliarov, či hokejistov z Dobšinej a blízkeho okolia, ktorých korčule dokážu odtrhnúť od výdobytkov modernej doby. Tí si ľad pochvaľujú, tiež jeho kvalitu o čom svedčí vysoká návštevnosť klziska, najmä v popoludňajších hodinách. Klzisko v Dobšinej bude v prevádzke pokiaľ to dovolí počasie a všetci priaznivci hokeja, či korčuľovania sú na jeho ploche vždy vítaní.

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »