Kultúra

Juniáles 2022 zaujal deti aj dospelých

Krásnu júnovú sobotu sa v Dobšinej konal náš tradičný Juniáles. Nie v pôvodnom termíne, ktorý nám pokazil dážď, ale v novom termíne 18.6.2022, kedy sa na nás slniečko usmievalo celý deň. Užili si ho deti, dospelí a všetci Dobšinčania, ktorí sa prišli zabaviť. Program bol veľmi pestrý a na svoje si prišli všetci. Pripravená bola zábava s kapelou Vidly a DJ Korintušom, stánky s občerstvením a tombola do ktorej prispelo mesto Dobšiná, mestské organizácie, školy a podnikatelia.

Pre deti bolo pripravených mnoho hier a súťaží, nafukovacie atrakcie, futbalový turnaj, či jazda na konskom záprahu. Veľkým lákadlom bola Maxi omaľovánka „Máme radi Dobšinú“, lesná pedagogika, streľba zo vzduchovky, ukážka činnosti Poľovníckeho združenia Čuntava, či našich hasičov. Spestrením dňa bola Cyklotúra „Dobšiná na kolesách“ a Nordic Waking. Ďakujeme všetkým, ktorí sa postarali o pekný priebeh akcie a hlavne našim návštevníkom, našim Dobšinčanom.

Text & foto: Ing. Mária Rybárová