Aktuality

Jednota dôchodcov hodnotila pôsobenie

 

Včera 14. marca sa v priestoroch kultúrneho strediska v Dobšinej uskutočnila výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska, ktorá má veľmi početnú organizáciu aj v našom meste. V jej úvode prítomných privítala predsedníčka Anna Novotná a za mesto Dobšiná sa tejto schôdze zúčastnila MVDr. Terézia Balážiková.

 

Včerajšia schôdza bola zvláštna najmä tým, že hodnotila obdobie celých troch rokov organizácie. Výbor pritom pozostával z deviatich členov a dvoch členov revíznej komisie. Vedenie pracovalo väčšinou na úkor svojho voľna a to aj bez nároku na hocijakú odmenu. V ich pôsobení boli uskutočnené viaceré kultúrno-spoločenské podujatia a zájazdy zväčša po pamiatkach Slovenska.

 

Jednota dôchodcov úzko spolupracuje aj s miestnou organizáciou Klubu dôchodcov v Dobšinej. Ako nám povedala predsedníčka organizácie Anna Novotná „Keď porovnáme roky 2009 až 2012 počet našich členov sa znížil o 37 a to najmä z dôvodu, že naši členovia starnú. Preto je potrebné, aby každý z nás mal záujem získať do radov členov Jednoty dôchodcov Slovenska mladších dôchodcov. No získavať ich je veľmi ťažko“. Zhodnotila situáciu predsedníčka pre náš portál.

 

K prvému januáru 2012 organizácia eviduje 234 členov. Ako sme spomenuli jednota dôchodcov usporadúva rôzne podujatia, za ktoré spomeňme nedávny 11. Kresťanský ples. Ako nám priblížila predsedníčka Novotná plány organizácie do budúcna : „V našich aktivitách chceme pokračovať aj naďalej a dúfame, že nás v nich podporia aj občania či iné organizácie“. Dodala na záver.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »