Kultúra

Ján Ambróz v Dobšinej – hrajte o vstupenky!

Už onedlho Dobšiná a jej obyvatelia zažijú živý koncert legendy ľudovej piesne. Ján Ambróz, spolu s ľudovou hudbou Borievka zavíta do Metského kultúrneho strediska v Dobšinej 11. januára 2014, kde zaznie od 18.-nástej hodiny repertoár tých najkrajších ľudových piesní v jeho podaní. Organizátorom podujatia je Calisto s.r.o a mediálnym partnerom je náš portál www.mestodobsina.sk – nezávislé internetové noviny. Pri tejto príležitosti sme pre vás, našich čitateľov pripravili súťaž o dve vstupenky, ktoré venoval organizátor podujatia Calisto s.r.o. Stačí pritom veľmi málo a aj vy môžete vyhrať v našej súťaži.

Postačí vám na to prístup na internet a profil na Facebooku. Čo teda stačí urobiť? Stačí sa stať fanúšikom našej stránky MestoDobšiná.sk na Facebooku (www.facebook.com/mestodobsina) a verejne zdieľať plagát, ktorý nájdete TU. Zdieľanie musí byť zásadne verejné, nie súkromné, či prie priateľov. Ak ste všetko urobili, ste v hre. Presne v stredu, 8.januára 2014 vyžrebujeme jedného z vás, našich čitateľov, ktorý získa dve vstupenky na koncert Jána Ambróza a ľudovej hudby Borievka, ktoré do našej súťaže venoval Calisto s.r.o. Následne budeme kontaktovať výhercov cez sociálnu sieť Facebook, kde sa dohodneme na spôsobe a čase odovzdania výhry.

Ján Ambróz s veľkým úspechom účinkuje na mnohých podujatiach hlavne doma a niekoľko vystúpení mal aj v zahraničí. S ĽH Borievka účinkoval na všetkých významných folklórnych festivaloch na Slovensku a na niekoľkých festivaloch v zahraničí. Jánovi Ambrózovi bola ľudová pieseň spočiatku len koníčkom, ale napokon sa stala jeho životným poslaním s neopakovateľnou vynikajúcou interpretáciou. Drží sa zásady – interpretuje len svoje – telgártske či horehronské piesne. Už skoro 25 rokov spieva s ľudovou hudbou Borievka z Banskej Bystrice. Nahral 6 CD nosičov (s ĽH Štefana Molotu a s ĽH Borievka), za ktoré získal platinové i zlaté platne. V tomto roku oslávil svoje životné jubileum 65 rokov.

Borievka za predchádzajúce roky uskutočnila s Jánom Ambrózom mnoho verejných koncertov po Slovensku, nahrala jeho CD projekty Od Telgártu vietor prefukuje, Na Kráľovej holi a časť Moje najmilšie, DVD a CD – Jubilejný koncert k 60. narodeninám Jána Ambróza, uskutočnila niekoľko nahrávok v televízii, rozhlase, účinkovala na všetkých významných slovenských folklórnych festivaloch, na samostatných celovečerných koncertoch v sále Stredoslovenského osvetového strediska v rámci cyklu Večery s ľudovou hudbou, na podujatiach Eurofolklóru, viackrát na Slovenskom plese v Prahe, na verejných rozhlasových nahrávkach banskobystrického rozhlasu Hrajte že mi, hrajte, pripravila samostatný koncert Moniky Kandráčovej a viackrát Jána Ambróza a iné.

VÝHERCA SÚŤAŽE: Výhercom súťaže sa stal Juraj Garan, ktorému blahoželáme! 🙂

Ilustrečné foto: Organizátor podujatia,video: YouTube