J. Slovák: Považujem za svoju povinnosť dotiahnuť začaté veci do konca

Vážení Dobšinčania, milí priatelia! Dobšiná je mestečko, v ktorom žijem so svojou rodinou a prežívam svoje radosti, či starosti, ako každý z vás. Mám rád naše mesto a z tohto dôvodu mi maximálne záleží na tom, aby v každom smere napredovalo. Zodpovedne môžem prehlásiť, že sme sa snažili v rámci možností využiť všetky možnosti, ako niečo získať pre našu Dobšinú. O tom, čo všetko sa nám podarilo, ale aj nepodarilo vás budem podrobnejšie informovať v najbližšej dobe. Osobne si myslím, že sa toho urobilo veľa. No je aj pravdou, že ešte je toho veľa, čo je urobiť potrebné. Máme toho pripraveného, či rozrobeného ešte dosť a považujem za svoju povinnosť dotiahnuť začaté veci do konca. Z tohto dôvodu som sa po zrelom uvážení rozhodol opäť uchádzať o vašu priazeň v komunálnych voľbách 2022 na post primátora mesta Dobšiná, ako nezávislý kandidát s podporou politických strán KDH, SME RODINA a SLOVENSKÝ PATRIOT.

Voľby sú jedinečnou možnosťou, ktorá umožňuje občanom zvoliť si do vedenia mesta zástupcov, ktorí majú ich dôveru, ktorí nesľubujú, ale robia, ktorí zanechávajú viditeľné výsledky svojej práce, ktorí dokážu spolupracovať v prospech spoločnosti a budú prínosom pre rozvoj a napredovanie v našom meste. Predchádzajúce obdobie bolo veľmi ťažké, či už to bola pandémia Covidu a jej široké dôsledky, vojna na Ukrajine, enormný nárast cien, ale aj neopodstatnené obvinenia, osočovania a osobné útoky na členov vedenia mesta. Všetky tieto dôvody mali za následok stratu času, počas ktorého mohlo toho byť urobené v našom meste ešte viac.

Bude veľmi ťažké zvládať nastávajúcu situáciu s abnormálnym nárastom cien energií a zabezpečiť financie na ďalší rozvoj v akomkoľvek smere. Vo vedení mesta sú na to potrební ľudia, ktorí dokážu medzi sebou spolupracovať, nie „bojovať“! Nech je za ich prácou vidieť kladné výsledky prospešné všetkým našim občanom, nielen jednotlivcom, či vyvoleným skupinám. Vážení Dobšinčania, voľte rozumne, ak je čo hodnotiť pokračujme spolu ďalej, ak nie je čo hodnotiť, zvoľte novú cestu.

S úctou, Ján Slovák