J. Slovák: Poďme spoločne posunúť mesto Dobšiná ďalej dopredu

Vážení Dobšinčania, dovoľte mi poďakovať vám všetkým za dôveru. Ďakujem tým, ktorí ma podporili svojim hlasom na post primátora nášho mesta. Rád by som poďakoval aj všetkým tým, ktorí ma síce nevolili no prišli k voľbám a vyjadrili hlasovacím lístkom svoju slobodnú vôľu. Prekvapila ma veľmi nízka účasť na týchto voľbách, len 32%. Nepovažujem túto výhru za nejaké veľké víťazstvo, ako ani nepovažujem za veľkú prehru môjho protikandidáta. V podstate o každom z nás rozhodlo cca 16% voličov v našom meste, čo je veľmi málo. Ostatným sme buď, ako kandidáti nevyhovovali ani jeden, alebo jednoducho odignorovali voľby, čo je z jednej strany pochopiteľné, pretože som názoru, že ľudia v dnešnej dobe už majú plné zuby všetkého, čo sa okolo nás deje.

Napriek tomu výsledok volieb beriem zodpovedne a o to viac sa budem snažiť zabezpečiť všetko potrebné k spokojnosti našich obyvateľov. Nech je na konci volebného obdobia možné hodnotiť viditeľné výsledky práce, ktoré budú motivovať ľudí chodiť aj k volebným urnám. Tieto výsledky je možné dosiahnuť len pevnou a plodnou spoluprácou celého vedenia mesta. Aj touto cestou gratulujem novozvoleným poslancom do mestského zastupiteľstva a pevne verím, že všetci budú prínosom a naša spolupráca prinesie požadované ovocie. Čaká nás veľmi ťažké a finančne náročné obdobie.

Som presvedčený, že napriek tomu sa nám podarí dotiahnuť pripravené projekty a ich realizáciu k úspešnému koncu. Pevne verím, že budú realizovateľné aj možné plnenia nových vízií, ktoré propagovali novozvolení kandidáti. Určite urobíme všetko, čo bude reálne a samozrejme budeme mať možnosť zabezpečiť na realizáciu to najpotrebnejšie a to sú financie. Vážení občania, zahoďme všetky nezhody a nezmyselné žabomyšie vojny a poďme spoločne posunúť mesto Dobšiná ďalej dopredu. Žiadam vás všetkých o spoluprácu, pretože len ak budeme ťahať za jeden koniec výsledky prídu. Teším sa na spoluprácu s novými poslancami, pretože ako sa povie nová krv donesie nové nápady a novú energiu, ktorá nás bude hnať k lepším výsledkom.

S úctou J. Slovák