Informácie o voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa budú konať v sobotu 5. marca 2016 od 7:00 do 22:00 hod.. V Dobšinej sú určené tri volebné okrsky sídliace v priestoroch kultúrneho domu. 23 politických strán, hnutí a koalícií, ktorých kandidátne listiny sú zaregistrované vo voľbách a je im pridelené osobité číslo, môžu zverejňovať predvolebné plagáty na určených stĺpoch, ktoré sú umiestnené na Námestí baníkov. Na inom verejnom priestranstve, ako určených stĺpoch (na našom zábere), nebude možné umiestňovať tieto plagáty. Každý politický subjekt bude mať na tomto stĺpe označené miesto so svojím číslom, kde môže zverejniť predvolebný plagát. Pokiaľ zástupca politického subjektu zverejní plagát inde na verejnom priestranstve, ako na určenom mieste, hrozí mu sankcia podľa platného VZN Mesta Dobšiná do výšky 33€.

Zástupcovia politických strán a hnutí môžu oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskových volebných komisií primátorovi mesta doručiť písomne poštou, prostredníctvom splnomocneného zástupcu, alebo aj elektronicky na adrese: dobsina@dobsina.sk do 11. 1. 2016. Zároveň tiež oznamujeme občanom Slovenskej republiky, ktorí majú trvalý pobyt evidovaný v meste Dobšiná, že žiadosť o vydanie hlasovacieho preukazu a žiadosť o voľbu poštou v prípade, že sa dlhodobo zdržiavajú v zahraničí a v deň volieb sa nebudú zdržiavať v mieste trvalého bydliska, môžu podať písomne poštou na adrese: Mestský úrad Dobšiná, SNP 554, 049 25 Dobšiná, alebo elektronicky na adrese: dobsina@dobsina.sk v oboch prípadoch do 15.02.2015. Žiadosť o vydanie hlasovacieho preukazu môžu doručiť aj prostredníctvom splnomocneného zástupcu – iného voliča na základe písomného splnomocnenia, alebo si hlasovací preukaz môžu vyzdvihnúť osobne do 04.03.2015 na Mestskom úrade v Dobšinej, kancelária č. dv. 6 v úradných hodinách. Vzory tlačív a všetky potrebné informácie sú zverejnené na stránke www.dobsina.sk.

Red. Juraj Karika