Hasiči a policajti venovali dni deťom

V priestoroch Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej sa dnes uskutočnila náučná ukážka bezpečnostných zložiek, ktoré pôsobia na území mesta. Zúčastnili sa jej príslušníci Mestskej polície, ktorí deťom ukázali prácu s policajným psom, ale aj zneškodnenie narušiteľa, jeho prehliadku a tiež im odovzdali dobré rady, ako dbať na svoju bezpečnosť. Príslušník štátneho Policajného zboru SR deťom predviedol akú výzbroj a výstroj používajú policajti pri plnení svojich povinností a za akých okolností sa smie použiť.

Deti, ktoré sa akcie zúčastnili sa o výcvik policajných psov, ale aj vybavenie policajtov veľmi zaujímali. Smeli si všetko prezrieť a vyskúšať a byť tak aspoň na chvíľu policajtom aj s príslušným vybavením. Pritom iba v utorok absolvovali návštevu na Hasičskej stanici v Dobšinej, ktorá spadá pod OR HaZZ v Rožňave. Tam si pozreli techniku hasičov a mohli si aj vyskúšať za pomoci profesionála, ako sa hasí požiar. Mnohé z detí už teraz vidia svoju budúcnosť jasne a to v Policajnom, alebo Hasičskom a záchrannom zbore.

Na tieto dni sme sa spýtali riaditeľky Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej Ing. Márie Rybárovej: „Mimo iných aktivít, ktoré vyvíjame, sme sa rozhodli, že pripravíme aj prezentáciu práce bezpečnostných a záchranných zložiek., ktoré sme oslovili. Utorok sme strávili na Hasičskej stanici a dnešok bol venovaný polícií. Deťom sa to veľmi páčilo. Chceme veľmi poďakovať všetkým, ktorí si našli čas a ukázali našim deťom časť zo súčasti ich práce. Je dôležité, aby poznali aj to, lebo človek sa tak dozvie viac o tom aká je to náročná práca a dôležitá pre všetkých, no tiež ako sa má v istých situáciách zachovať.“ Dokončila pre náš portál riaditeľka CVČ Ing. Rybárová. Fotografie z oboch dní vám prinášame vo fotogalériách pod príspevkom.

{gallery}foto_organizacie/cvc_policia{/gallery}

{gallery}foto_organizacie/cvc_hasici{/gallery}