Hľadajú riaditeľa CVČ v Dobšinej

Od volieb do samospráv ubehol presne rok a pol. V Dobšinej sa po tomto období opätovne vyhlasuje výberové konanie na post riaditeľa Centra voľného času detí a mládeže. Miesto riaditeľa Centra voľného času (CVČ), ktorého zriaďovateľom je mesto Dobšiná, v súčasnosti zastáva Anna Gömöriová, ktorá je momentálne poverená výkonom tejto funkcie.

Poznamenajme, že pani Anna Gömöriová zastáva post riaditeľa CVČ z poverenia a jej vedenie je teda dočasné a zriaďovateľ je povinný výberové konanie opakovať  pokým nenájde uchádzača spĺňajúceho všetky zákonom stanovené požiadavky na výkon funkcie a teda samotné vyhlásenie konania je zákonnou povinnosťou.

Centrum voľného času má v súčasnosti okolo 368  žiakov a disponuje štyrmi pedagogicky kvalifikovanými zamestnancami. Pedagogickí zamestnanci sú aj členmi komisií, vytvorenými pri mestskom zastupiteľstve. Priestory budovy organizácie sú plne využité na záujmovú a príležitostnú činnosť. Okrem toho CVČ využíva  pravidelne aj priestory kultúrneho domu a prírodu.

Požiadavkami pre uchádzačov na voľnú pracovnú pozíciu sú odborná a pedagogická spôsobilosť pre uvedený druh školského zariadenia, ustanovená v § 34 zákona č. 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch, najmenej 5 rokov pedagogickej praxe a absolvovanie prvej atestácie.

Ukončenie prijímania žiadostí na pozíciu riaditeľa CVČ v Dobšinej je 18. júna 2012 a k žiadosti je potrebné pripojiť výpis z registra trestov, overené kópie o vzdelaní, potvrdenie pedagogickej praxe, profesijný životopis, návrh koncepcie rozvoja školského zariadenia, preukázanie zdravotnej spôsobilosti a písomný súhlas k použitiu osobných údajov. Všetky požiadavky nájdete v tomto dokumente.

Ilustračné foto: CVČ Dobšiná