Kultúra

Gymnazisti z Dobšinej reprezentujú, tvoria a zmysluplne trávia čas

Gymnazisti z Dobšinej najúspešnejšou školou v okresnej súťaži v zjazdovom lyžovaní o „CENU SNEHULIAKA“: 30. januára 2019 sa v lyžiarsko stredisku Mlynky Gugel konala okresná súťaž v zjazdovom lyžovaní. Jej organizátorom bol Olympijský klub Gemer v spolupráci s mestom Rožňava a Dobšiná. Našu školu reprezentovalo 5 žiakov, z ktorých sa každí umiestnil na stupni víťazov. Prvé miesto osadili: Kristína Horká a Boris Macko /lyže/ a Manuel Kordovan /snowboard/ a druhé miesto obsadili Viktória Chrenková /lyže/ a Dominik Mol /snowboard/. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

Okresné kolo v basketbale žiačok ZŠ: 5. februára 2019 sa na ZŠ Pionierov a ZŠ Zlatej v Rožňave konal basketbalový turnaj žiačok ZŠ. Naše dievčatá postúpili zo skupiny po jednom prehratom zápase so ZŠ Pionierov a po jednej výhre nad ZŠ Dobšiná. Tento výsledok ich posunul do boja o 3. miesto, v ktorom po výbornom výkone nakoniec podľahli ZŠ Zakarpatskej v Rožňave. Škoda len že nás zradila streľba.Dievčatá si však zaslúžia veľkú pochvalu za bojovnosť, pekné kombinácie a kondičku. Blahoželáme!

Tvorivé hodiny sekundánov na gymnáziu pokračujú: Pamätáte si ešte klasické elpéčka alebo LP platne? Dnešné deti ich poznajú skôr len z obrázkov alebo z rozprávania svojich rodičov. Naši sekundáni si ich pripomenuli trocha netradične a použili ich na úplne nový, netradičný spôsob. Na hodine UKL – Umenie a kultúra – z nich vyrábali originálne nástenné hodiny. Ako základ im poslúžili spomínané staré platne a hodinový strojček, ktorý si objednali cez internetový obchod. Skladanie maličkých komponentov či lepenie čísel na platne prinieslo veľa zábavných momentov. Ale teraz im už ich hand made hodiny zdobia detské izby.

Korčuľovanie na gymnáziu: Keďže sa mestské klzisko nachádza v bezprostrednej blízkosti našej školy, využívame ho radi v rámci hodín telesnej a športovej výchovy a etickej výchovy. Na klzisku sa tak ale stretnú len žiaci jednej, resp. dvoch tried. Preto sme nedávno zvolili inú formu – korčuľovanie po vyučovaní. Takže si hokej a krasokorčuliarske figúry mohli skúsiť všetci žiaci školy, ktorí prejavili chuť a záujem.

Mgr. Monika Lešková