Futbalisti si sami vynovili ihrisko počas brigády

Dnes, 22.08.2020 zrealizovali členovia MFK Dobšiná brigádu, ktorú ocení nejeden futbalový fanúšik, ale aj každý obyvateľ mesta, ktorému záleží na peknom prostredí. Členovia MFK Dobšiná za materiálnej pomoci Mesta Dobšiná previedli náterovú opravu a tým aj vynovenie zábradlia tribúny, striedačiek a ďalšie opravy na miestnom futbalovom ihrisku v Dobšinej. Ako nám priblížil Mgr. Jaroslav Hutník, Mesto Dobšiná zabezpečilo materiálne vybavenie, farby, riedidlá, štetce a ochranné prostriedky.

Práce na vynovení ihriska vykonali v čase pracovného voľna a bezodplatne členovia MFK Dobšiná – Old Boys, hráči mužstva a funkcionári, ktorí mohli a v danom čase prišli. Cieľom brigády bolo skrášliť okolie ihriska, čo sa dobrovoľníkom podarilo naplniť. Mesto Dobšiná podporuje šport a futbal dlhodobo, keďže aj v tomto roku eviduje MFK Dobšiná dovedna vyše 100 aktívnych členov. Vďakou za podporu mesta zo strany hráčov a fukcionárov klubu bola aj táto dobrovoľnícka brigáda, ktorá sa vydarila a okolie ihriska má od dnes krajší šat.

MFK Dobšiná združuje ako sme už spomenuli dovedna 100 členov. Tam patrí prípravka, mladší žiaci, dorast, A mužstvo a Old Boys. Naši futbalisti hrajú zajtra (23.08.2020) ďalší zápas v Drnave, kde veríme, že budú úspešní a držíme im palce. O týždeň aj vďaka svojej usilovnosti privítajú hostí doma, na krajšom futbalovom ihrisku.

Text & foto: Juraj Karika