Kultúra

FS Gemer oslávil svoje 40-tiny

Za účasti pozvaných hostí a množstva priaznivcov folklóru sa 1.4.2016 v priestoroch KD v Dobšinej uskutočnil slávnostný galakoncert k 40. výročiu založenia FS GEMER. V takmer dvojhodinovom programe, ktorému predchádzala tvrdá príprava, sme predstavili nielen spevy a tance z Rejdovej, Telgártu, Sirku …, ale aj ukážky z nácvikov súboru a prípravy na vystúpenia. Odmenou pre všetkých účinkujúcich bol neutíchajúci potlesk a slová uznania od gratulantov, medzi ktorými nechýbal primátor mesta p. Ján Slovák, z Východoslovenského folklórneho združenia p. Juraj Švedlár a p. Ladislav Bačinský, p. Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave a členovia a vedúci folklórnych skupín a súborov z nášho okolia.

Druhý deň pokračovala  oslava výročia stretávkou bývalých a terajších členov súboru. Zišlo sa nás približne 130. Pri programe sme si zaspomínali, sem-tam vypadla aj slza od dojatia a samozrejme, ako dobrí súboristi, sme sa zabávali do skorého rána.

Ako v minulosti, tak aj dnes sú členmi súboru mládež a dospelí z Dobšinej ako aj z okolia, pre ktorých sa ľudový spev a tanec stali celoživotnou záľubou. V súčasnosti má FS Gemer 35 členov, ktorí pracujú v tanečnej, mužskej a ženskej speváckej a hudobnej zložke. Poprajme súboru do ďalšej štyridsiatky ešte veľa takýchto úspešných koncertov a vystúpení. Aby naďalej rozdávali radosť a šírili krásne slovenské ľudové piesne a tance.Členovia FS Gemer touto cestou vyslovujú poďakovanie za dlhoročnú pomoc a podporu Mestu Dobšiná a Mestským lesom, s.r.o. Dobšiná, ako aj všetkým našim priaznivcom, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporili pri našej činnosti.

Anna Macková, vedúca súboru