Kultúra

Folkloristi navodili v Dobšinej vianočnú atmosféru

Najkrajší čas v roku sa už blíži. Delí nás od neho už len deň, kedy rodiny zasadnú k spoločnému štedrovečernému stolu a strávia spolu pekné chvíle, no hlavne tak trochu každý spomalí a nájde si čas na seba a blízkych. K Vianociam neodmysliteľne patria aj tradície. Tie vo forme kolied a vinšov 23. decembra podvečer predviedol FS Gemer a detský folklórny súbor Gemerčatá, kde ich členovia všetkým obyvateľom na ploche námestia v Dobšinej, pred hlavným vianočným stromčekom dopriali krásny vianočný zážitok.

Za doprovodu harmoniky a fujár sa ozvučeným námestím rozozneli tóny tých najkrajších vianočných kolied, ktoré majú ľudový pôvod. Detský folklórny súbor Gemerčatá a FS Gemer týmto milým vystúpením potešil mnohých obyvateľov, ktorí sa na ploche námestia s radosťou zastavili. Nositelia tradícií dnes hojnou mierou prispeli k navodeniu vianočnej atmosféry a z ich vystúpenia vám prinášame fotografie.

Text & foto: Juraj Karika