Šport

Fitness Calisto Dobšiná získalo 2.miesto

 

 

Dňa 02. decembra – 04.decembra 2011 sa v Giraltovciach uskutočnili majstrovstvá sveta mládeže WORLD YOUTH CUP in powerlifting and benchpress ( silový trojboj, tlak na lavičke ). Na túto súťaž sa nominovali z nášho oddielu FITNESS CALISTO DOBŠINÁ dvaja pretekári a to dorastenec Róbert Šmelko a junior Filip Putnocký. Po náročnej celoročnej príprave bola táto súťaž vyvrcholením sezóny. Robo ako skúsený pretekár zúčastňujúci sa pravidelne súťaží v disciplíne benchpress ( tlak na lavičke ) obsadil krásne druhé miesto v kategórii dorast do 90 kg výkonom 215 kg. Svoj výkon komentoval slovami:

 

„Som šťastný, že sa mi podarilo vybojovať striebro. Oproti minulému roku je to postup o dve miesta a urobím všetko preto aby ďalší rok bol titul MS mládeže v Dobšinej. Je mi ľúto, že môj teamový kolega neuspel, pretože určite mal na víťazstvo. Získali sme ďalšie cenné skúsenosti, ktoré v budúcom roku zúročíme. Najdôležitejší je tvrdý tréning pre ktorý musia byť vytvorené ideálne podmienky a preto chcem poďakovať celému oddielu pretože toto moje umiestnenie je teamovou prácou “.

 

Druhý pretekár, junior Filip zariskoval podľa hesla „ risk je zisk “ no žiaľ tréma a fakt, že sa zúčastnil takejto súťaže prvý krát urobili svoje. Aj keď Filip zariskoval z útokom na prvé miesto vo svojej kategórii váhou 220 kg, nepodarilo sa a jeho pokusy boli kvalifikované pre nedotlačenie ako neplatné. Komentoval to slovami:

 

„Som sklamaný s toho ako to dopadlo v mojom prípade a beriem si s toho ponaučenie, že taktika je veľmi dôležitá aj pri takýchto súťažiach a menej je niekedy viac. Je to moja prvá skúsenosť zo súťažením, a najviac ma trápi to, že to mohlo byť prvé miesto. Budem sa aj naďalej poctivo pripravovať na nasledujúci rok a určite to dotiahnem do víťazného konca “.

 

Pre oddiel to je obrovský úspech Robové druhé miesto. Dúfame, že v roku 2012 to bude prvé miesto a tým aj titul Majstra sveta pre oddiel a pre Dobšinú. V roku 2012 sa budeme snažiť vytvoriť pre našich členov také podmienky, aby sa podarilo naplniť tieto predsavzatia a doniesť titul do Dobšinej. Žiaľ v súčasnej dobe je všetko otázka peňazí a pevne veríme, že sa nám podarí získať reklamného partnera, ktorý už je v štádiu jednania a tým bude príprava pretekárov na vyššej úrovni po každej stránke, ako aj organizovanie vlastných súťaží.

 

 V súčasnosti sa oddiel snaží v rámci svojich možností a možností samotných členov, a o to je tento výkon cennejší. Ďakujeme celému oddielu ako aj všetkým, ktorý akýmkoľvek spôsobom podporujú tento šport, ale aj šport všeobecne.  Tešíme sa na rok 2012 a prajeme veľa zdravia, šťastia, úspechov a radosti z dobrých výsledkov v športe ako aj v bežnom živote. Informoval nás o tom predseda oddielu, Ján Slovák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »