Šport

S. Faggioli prisľúbil účasť na Dobšinskom kopci 2016

 

V dňoch 22 – 24.4.2016 sa v susednom Rakúsku uskutočnilo druhé podujatie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2016. Tak ako po minulé roky sa ho i tento rok zúčastnili zástupcovia organizačného výboru Dobšinského kopca pod vedením primátora mesta a zároveň predsedu organizačného výboru Jána Slováka.

Členovia nášho tímu si prezreli trať pretekov a jej nové bezpečnostné prvky a zároveň sa stretli so zástupcami Zväzu pretekov automobilov do vrchu AČR, ktorý na tomto podujatí zastupovali páni Vladimír Starý a Josef Michl. Cieľom bolo prediskutovať podobu českého šampionátu, ktorý bude v roku 2016 súčasťou preteku na Dobšinskom kopci, ale aj rozšírenie pokračovania vzájomnej spolupráce na ďalšie obdobie. Nevyhli sme sa ani otázke opätovného zaradenia Majstrovstiev Európy historických automobilov do vrchu a navrátenie Dobšinského kopca do tohto kalendára v roku 2017.

Na podujatí v Rakúsku, ktoré bolo zasa zaradené aj do kalendára MSR, sme sa stretli s prezidentom SAMŠ Dušanom Kobliškom, ktorý nás informoval o bezpečnostnom programe FIA, do ktorého bolo zaradené aj naše podujatie a o stave programu zvyšovania bezpečnosti kopcových podujatí. Zároveň nám Prezident SAMŠ, ktorý na tomto podujatí plnil aj funkciu športového komisára, odprezentoval svoje postrehy rady na zlepšenie úrovne pretekov.

Hlavnou úlohou však bolo predstaviť podujatie Dobšinský kopec 2016 medzi samotnými pretekármi. Medzi účastníkmi sme rozdali letáky so základnými informáciami a osobne sme hovorili s jazdcami a pozvali ich na podujatie do Dobšinej. Už dnes sa môžeme pochváliť, že účasť v roku 2016 prisľúbil Simone Faggioli so svojím tímom, ktorý dnes tvoria ďalšie tri vozidlá kategórie 2 skupín CN a E2-SC ako aj ďalší pretekári, ktorý dlhodobo predstavujú špičku Majstrovstiev Európy vo všetkých skupinách. Veľkým pozitívom bolo nadviazanie komunikácie s tímom Osella, ktorý reprezentoval ďalší taliansky pretekár Christian Merli. Tento jazdec v Rechbergu prelomil dlhú šesťročnú dominanciu Faggioliho na tomto kopci a v priamom súboji ho porazil. Veríme, že ďalšie jednania budú úspešné a aj nás v Dobšinej bude čakať strhujúci súboj o víťazstvo ako aj prelomenie traťového rekordu ako tomu bolo v Rakúsku.

Organizačný výbor DK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »