Šport

Faggioli a Merli istí na Dobšinskom kopci 2017

 

V posledných dňoch sa poriadne rozšíril zoznam prihlásených na jediné slovenské podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – Dobšinský kopec 2017. K dnešnému dňu figuruje v zozname prihlásených celkovo 110 jazdcov z piatich európskych krajín. Medzi nimi nechýbajú ani najväčší favoriti nielen na víťazstvo v Dobšinej, ale aj na zisk tohtoročného európskeho kopcového titulu.

Začnime kategóriou 2. Tu rovnako ako v minulom roku na Dobšinskom kopci ani teraz nebude chýbať dvojica, ktorá má presne v polovici európskeho šampionátu zhodný počet bodov. Konto Talianov, Simone Faggioliho a Christiana Merliho je zaťažené presne 125 bodmi. A samozrejme na štart v Dobšinej sa postaví aj český jazdec Vladimír Vitver, ktorý na treťom mieste na túto dvojicu stráca 14 bodov.

Aj v kategórii 1 sa diváci v Dobšinej môžu tešiť na kompletnú európsku špičku. Tú v polovici aktuálneho ročníka vedie Rakúšan Tessitore s 85 bodmi. Za ním nasleduje so stratou 2,5 bodu Čech Tomáš Vavřinec a za ním na treťom mieste Lukáš Vojáček, ktorému na prvenstvo chýba 5 bodov. Ako už iste viete, v rámci podujatia v Dobšinej sa bude konať zároveň aj deviate kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. A naši jazdci sa rovnako nechcú nechať kolegami z Európy zahanbiť a iste sa s nimi pobijú o čo najlepšie časy. Chýbať pritom nebude nikto z domácej špičky, či už je to Jozef Béreš mladší s plackou Tatuus, alebo Igor Drotár so Škodou Fabia R5, ktorému bude určite sekundovať aj Věroslav Cvrček na Škode Fabia S2000 a zabojovať určite bude chcieť aj Tomáš Ondrej na Škode Fabia WRC. Ozdobou pretekov v Dobšinej bude určite aj druhý jazdec priebežného európskeho poradia triedy GT, Slovák Ján Miloň a jeho nádherné BMW Z4 GT3.

Výpočet jazdcov, ktorí už o necelé dva týždne (21.- 23.7.2017) na Dobšinskom kopci 2017 predstavia, by nemal konca. Jednoduchšie asi bude ak si zoznam prihlásených pozriete na web stránke organizátora, čiže www.dobsinskykopec.com, prípadne na www.sams-asn.sk/prihlaska.

Dovoľujeme si zároveň upozorniť všetkých súťažiacich na fakt, že prihlasovanie na Dobšinský kopec 2017 bude uzavreté už zajtra 12.7.2017 presne o polnoci. Po tomto termíne sa už na podujatie nebude dať prihlásiť. Zároveň upozorňujeme na povinnosť uhradiť prihlasovací vklad v termíne podľa Zvláštnych ustanovení. V opačnom prípade bude účtovaná zmluvná pokuta, ktorá je rovnako uvedená v spomínanom dokumente.

Miro Majláth, tlačový tajomník DK 2017, foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »