Dôchodcovia za účasti regionálnych politikov

Včera sa v priestoroch mestského kultúrneho strediska v Dobšinej stretlo predsedníctvo a členovia Jednoty dôchodcov Slovenska za účasti predstaviteľov Košického samosprávneho kraja (KSK) a mesta Dobšiná. Toto milé podujatie venované seniorom dopĺňal miestny folklórny súbor Gemerčatá, ktorý svojim umením potešil zúčastnených. V úvode vystúpil primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), pričom vo svojej reči vyzdvihol význam a snaženia seniorov v aktuálnosti týchto dní. Okresný predseda jednoty dôchodcov Ján Nemčko povedal:

„Aj keď sa mladí ľudia tomuto často bránia, životné múdrosti preberajú od nás starších. Úprimným poďakovaním za to, ale aj našu trpezlivosť je aj táto malá slávnosť. Je to slávnosť, kde si chceme pripomenúť naše účinkovanie po dožití vekovej hranice. Ďakujeme za to, že si môžeme zaželať každý deň zdravie, optimizmus a pokojnú starobu, ale aj mladícky elán v mysliach. Dosiahli sme aj úctyhodné výsledky. Nedávno to boli športové hry v Betliari, z ktorých dvaja naši súťažiaci postúpili na celoslovenskú súťaž z čoho  pani Vierka Šmelková z Dobšinej na tejto najväčšej súťaži získala jednu zlatú medailu a dve bronzové medaile, na čo môže byť hrdá celá Dobšiná, ale aj okres a kraj.“

Ospravedlnený predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa vyslal na toto podujatie svojho zástupcu, podpredsedu KSK Ing. Jána Szöllösa, ktorý uviedol aj presnú výšku podpory kraja, ktorá každoročne putuje do sociálnej sféry. „Je pre nás veľmi dôležité, aby si ľudia uvedomovali, že samosprávny kraj prináša priamu pomoc pre obyvateľov, predovšetkým poskytovaním sociálnych služieb a prevádzkou špecializovaných zariadení. Každoročne je z rozpočtu KSK investovaných do sociálnych služieb okolo 21 000 000 eur. Nie je to malá suma, zvlášť keď si uvedomíme, že príjmy samosprávy v posledných rokoch výrazne oklieštila ekonomická kríza.“ Priblížil podpredseda KSK a celé video s jeho vystúpenia si môžete pozrieť pod príspevkom. V závere podujatia boli obdarovaní a ocenení jubilanti z radov členov jednoty dôchodcov.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_kultura/jednota_dochodcov{/gallery}