Dôchodcom išla obálka od Babiča aj Horníka

Ako je všeobecne známe, október je mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti, sa dnes v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej streli členovia Jednoty dôchodcov z nášho mesta. O 14.-nástej sa začal slávnostný program, ktorý otvoril detský folklórny súbor Gemerčatá, ktorý si svojim vystúpením získal srdca všetkých divákov. Tíspokojnosť vyjadrili mohutným potleskom. V príhovoroch prítomných, pozostávajúcich zväčša z komunálnych politikov, boli okrem citlivých veršov spomenuté aj iné záležitosti.

Všetci dobre vieme, že sa zvolebnieva a dôchodcovia patria medzi najdisciplinovanejších voličov. Preto je samozrejmé, že aj dnešok by bolo zo strany politikov škoda nevyužiť. Poslanec NR SR Ján Babič (Smer-SD), namiesto osobnej účasti vyslal svoju stranícku kolegyňu Margitu Petrovú. Tá okrem pozdravov od poslanca odovzdala Jednote dôchodcov obálku od Babiča, v ktorej sa na chod organizácie skrývalo 100 eur.

Zahanbiť sa nenechal ani poslanec Košického samosprávneho kraja a primátor Dobšinej Karol Horník (Smer-SD). Ako sám povedal v prítomnosti nášho diktafónu: „Viem, že mnohí si teraz povedia – blížia sa voľby, tak sú tu. Možno čiastočne je to aj tak, prečo tajiť, to nemá zmysel. Ale v prvom rade sa chcem poďakovať za vašu podporu, pretože vieme, že tie hlasy, ktoré sme dostali pred štyrmi rokmi to sú hlasy prevažne vás seniorov, nie len z Dobšinej, ale aj z celého okresu. Aj ja chcem pani predsedníčke nasej miestnej organizácie, v mene nás všetkých poslancov KSK odovzdať finančný darček.“ Dokončil Horník a predal obálku s nekonkretizovanou sumou.

Príhovory pokračovali Jánom Baštákom, poslancom KSK zo Slavošoviec. Po oficiálnej časti stretnutia dôchodcov, sa jubilantom, ktorým gratuluje k okrúhlim jubileám aj naša redakcia, rozdali kvety a minútou ticha si prítomní uctili aj tých, ktorí ich rady navždy opustili. Celé podujatie sa nieslo v priateľskej a uvoľnenej atmosfére, s drobným občerstvením, básňami, piesňami, ale aj politickou agitáciou.

{gallery}foto_kultura/jd_2013{/gallery}

Foto: Redakcia MD