Aktuality

Dobšinú pripravujú na Vianoce

 

V týchto dňoch sa pustili pracovníci Podniku služieb mesta Dobšiná do vyzdobovania celého mesta svetelnou výzdobou na najfrekventovanejších uliciach a miestach. Za pomoci vozidla s výsuvnou plošinou, pracovníci montovali na hlavnej ulici a pri vstupe na námestie Baníkov svetelné reťaze s textami a motívmi Vianoc.  Ako sme mali možnosť na vlastné oči vidieť a zachytiť na fotografie a video, práca vo výškach je najmä o zdatnosti, šikovnosti a zvládaní situácií, do ktorých bežný človek neprichádza.

 

Všetko pre náš portál opísal Stanislav Mihók, pracovník Podniku služieb, ktorý už dlhé roky zapája a sfunkčňuje vianočnú výzdobu v našom meste. „Vieme, že o chvíľku tu máme Vianoce a začíname preto mesto vyzdobovať vianočnými billbordami. Táto práca je niekedy dosť obtiažna a náročná, no človek si na ňu po rokoch zvykne. Vianočnú výzdobu používame z minulých rokov, no určitú časť billboardov máme od Mestských lesov.“ Dodal Stanislav Mihók.

 

Dobšiná na rozdiel od iných miest na Vianočnú výzdobu veľa nemíňa, no ľudia, ktorí sa o výzdobu starajú, sa ju snažia aj napriek značne obmedzeným možnostiam prezentovať verejnosti čo možno najlepšie, hlavne s prianím navodenia predvianočnej atmosféry. Vyvrcholením ich snaženia, by malo byť rozsvietenie vianočného stromčeka Mikulášom, ktorý všetkým deťom a dospelým dal vedieť, že do nášho mesta zavíta 6. decembra o 15:30 a vidieť ho môžu na námestí.  

 

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/vianocna_vyzdoba{/gallery}

{youtube} BZYBBIkrKPw {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »