Dobšinský kopec 2017: Z ulíc v Dobšinej pozdravuje Simone Faggioli

V uliciach Dobšinej to žije na plné obrátky. Mesto sa zaplnilo súťažnými vozidlami, ktoré už zajtra budú pod vedením svojich posádok súťažiť na Dobšinskom kopci 2017, ktorý je šiestykrát zaradený do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Dnes sme sa do ulíc Dobšinej vybrali aj my, kde sme formou fotografií zmapovali situáciu. Ako máte možnosť vidieť v našej fotogalérii a na videu, mesto sa už v týchto chvíľach zapĺňa posádkami.

Niet sa čomu čudovať, keďže do tohto ročníka Dobšinského kopca, ktorý je v poradí už 34., sa prihlásilo až 142 jazdcov so svojimi vozmi. Karavany tímov lemujú celú hlavnú ulicu SNP od Troch ruží, až po hasičskú zbrojnicu. Na námestí v týchto chvíľach finišujú prípravy na sobotný bohatý večerný program.

Samozrejme, ako to už pri takýchto väčších podujatiach býva, obmedzení sú väčšinou domáci obyvatelia. Všetko ale naznačuje tomu, že občania sa s pretekmi zžili a aj svojou toleranciou chcú napomôcť k ich bezproblémovému priebehu.  Zareagovali aj miestni podnikatelia, ktorí pre návštevníkov a jazdcov majú pripravené posedenia pred podnikmi. V závere sme stretli aj horúce eso pretekov, Simone Faggioliho, ktorý exkluzívne prostredníctvom nášho portálu posiela všetkým obyvateľom Dobšinej a návštevníkom tohto veľkolepého podujatia pozdrav. Dúfame, že aj tento 34. ročník Dobšinského kopca v mnohých zanechá príjemné zážitky.

Text & foto: Juraj Karika